Nowe produkty deweloperów

Kupujesz mieszkanie lub dom? Mamy dla ciebie dobre wiadomości. Inwestorzy wprowadzają do sprzedaży nowe produkty. Możesz kupić działkę od dewelopera, mieszkanie, za które nie trzeba płacić czynszu lub apartament wypasiony elektroniką.
Wiosną spółka spółka J.W. Construction budowę II etapu osiedla Słoneczny Park w pobliżu Ożarowa Mazowieckiego. Deweloper zamierza zaskoczyć klientów i zaoferuje im cztery opcje sprzedaży. Przyszły właściciel działki sam zdecyduje, co z nią zrobi. To jednak nie wszystko. Można będzie kupić działkę z domem w stanie surowym lub deweloperskim. Czwartą opcją będzie zakup domu jednorodzinnego wykończonego pod klucz.

Działki pod zabudowę można kupić także w inwestycji Sobienie Królewskie Golf & Country Club położonych kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Warszawy. Dotychczas inwestor reklamował jedynie sprzedaż domów i apartamentów rekreacyjnych. Teraz w ofercie sprzedaży dostępnych jest dziewięć działek o powierzchni od 776 do 990 m kw. Zgodnie z pozwoleniem na budowę, które przypisane jest do działek, właściciel może postawić na nich dom według obowiązującego projektu lub wystąpić o zgodę na projekt zamienny.

Działkę od dewelopera możemy kupić także w Warszawie. W pobliżu Lasu Młocińskiego ma powstać osiedle domów jednorodzinnych. Klienci mogą kupić uzbrojoną działkę wraz z pozwoleniem na budowę. Później klient sam zdecyduje czy będzie budował dom na własną rękę czy też wybierze firmę budowlaną. Kielecki inwestor realizuje taki projekt już po raz drugi, wcześniej sprzedawał działki pod Kielcami. Pomysł spodobał się klientom.

Namiastka domu we własnym mieszkaniu

Sprzedaż działek to nie jedyny nowy produkt, który firmy deweloperskie wprowadziły do sprzedaży w ostatnim czasie. W podwarszawskich Markach spółka Dolcan wybuduje osiedle mieszkań bezczynszowych. W ramach inwestycji o nazwie Pasikonik zrealizowanych zostanie 8 domów, w każdym znajdą się po dwa samodzielne mieszkania. Na czym polega tutaj nowość? - To taka namiastka własnego domu - mówi nam przedstawiciel spółki Dolcan. Mieszkania generują oszczędności, bo nie trzeba uiszczać opłat administracyjnych, nie ma też części wspólnych. Wyróżnia je obecność darmowych miejsc parkingowych oraz możliwość posiadania kominka.

Osiedle Pasikonik to kontynuacja zapoczątkowanej przez stołecznego dewelopera budowy mieszkań bezczynszowych na dużą skalę. Pod koniec zeszłego roku inwestor rozpoczął budowę czterech inwestycji w Warszawie. Dwa projekty powstają w Białołęce, jeden na Targówku i jeden w Rembertowie.

Ciepła woda i ogrzewanie za darmo przez 10 lat

Inwestorzy potrafią zaskakiwać klientów swoimi pomysłami. Towarzystwo Ziemskie, firma deweloperska z Trójmiasta, także zapragnęło mieć wyjątkowy projekt na skalę całego kraju. Inwestor zapewnia, że Osiedle Energooszczędne w gdańskiej dzielnicy Osowa charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji mieszkań dzięki odzyskowi ciepła z wentylacji (tzw. rekuperacja). Spółka oferuje specjalną promocję dla klientów, niespotykaną w żadnej innej firmie. Każdy, kto kupi mieszkanie przez dziesięć lat nie będzie płacił za jego ogrzewanie, nie poniesie też żadnych kosztów za ciepłą wodę.

Nowe produkty to reakcja deweloperów na coraz bardziej wygórowane oczekiwania klientów. Zdaniem ekspertów kupujący poszukują inwestycji, które będą się wyróżniać na tle innych projektów. A tych nowinek jest coraz więcej. Hiszpańska firma realizuje swój projekt o nazwie Mozaika Mokotów. Przy ulicy Cybernetyki powstaje duże osiedle naszpikowane elektroniką. Inwestycją zainteresowało się wielu klientów jeszcze z innego powodu. Każdy z kupujących mógł wziąć udział w projektowaniu własnego mieszkania, można było także wybrać materiały wykończeniowe. Podobny pomysł zrealizowała niedawno inna spółka deweloperska w podwarszawskich Ząbkach. Inwestor zaprosił klientów, by sami naszkicowali projekt swojego mieszkania. Przyszli lokatorzy mogli zdecydować czy chcą mieć dwa większe czy trzy mniejsze pokoje na tej samej powierzchni, większą kuchnię kosztem łazienki czy też odwrotnie.

Moda na nowości

Na tym jednak nie zamierzają poprzestać inwestorzy. Jeden z inwestorów zaprosił czołowego polskiego projektanta Macieja Zienia do zaprojektowania wnętrz w Rezydencji Naruszewicza na warszawskim Mokotowie. Ten postawił na minimalizm kolorów, całość zaś ma budzić skojarzenia z francuskimi szesnastowiecznymi rezydencjami.

Na co jeszcze mogą liczyć klienci? Inwestorzy chcąc być trendy postawią na ekologię i wypoczynek. Nowe osiedla będą miały prywatne parki, ogrody lub niewielkie jeziorka. Nie zabraknie też projektów dla zamożnych klientów. Nad Zalewem Zegrzyńskim powstaje osiedle wyposażone w przystań dla jachtów. W pobliżu Warszawy inwestorzy zachęcają malowniczymi osiedlami z polami golfowymi. Jeden z deweloperów zachęcał klientów do zakupu apartamentów rekreacyjnych. Inwestycja posiada nawet własne lotnisko dla małych samolotów.

Czytaj również:

Uwaga! Mieszkanie z hałasem

Kuchnia jak nowa Normandia na sprzedaż

Miasto ogród na Młocinach