Normandia na sprzedaż. Najdroższy dom za 1 mln

Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła sprzedaż 26 domów typu Normandia w podwarszawskim Józefosławiu, gdzie powstaje miasteczko Le Village.
W ofercie jest 26 domów o metrażach od 135 do ponad 230 m kw. Ich ceny kształtują się w przedziale od 670 tys. do 1 mln zł. Termin odbioru budynków zaplanowano na II kwartał 2012 r.

Deweloper, budując Le Village, inspiruje się francuskimi miasteczkami. Osiedle składa się z czterech części - Normandii, Prowansji, Alzacji i Bretanii. Domy różnią się też stylem architektonicznym.

Sprzedawane aktualnie domy typu Normandia budowane są w stylu architektury szachulcowej, znanej z północy Francji. Otynkowane na biało domy będą miały spadziste dachy z ciemnej brązowej dachówki, do których nawiąże także odcień obramowań okiennych. Charakterystycznym elementem będą również długie poziome belki i wzór rybiej ości zastosowany na elewacji, w tym samym ciemnym kolorze.

Osiedle Le Village zlokalizowane jest w Józefosławiu (gmina Piaseczno), przy ul. Cyraneczki, w sąsiedztwie ulic Sybiraków i Julianowskiej, w odległości kilkuset metrów od granic Warszawy oraz Lasu Kabackiego. Deweloper informuje, że w okolicy są centra handlowe, szkoły, przedszkola oraz placówki medyczne. A komunikację zapewnia linia autobusowa łącząca Józefosław ze stacją Metro Wilanowska.

Dotychczas spółka sprzedała 121 spośród 233 domów przewidzianych w projekcie. Realizacja całej inwestycji rozpoczęła się w 2008 roku, ma być ukończona do 2015 r.