Agencji Nieruchomości Rolnych sprzedaje... pałace

mawi
01.01.2011 15:39
A A A
Prawdopodobnie w tym roku w sprzedaży pojawi się zabytkowy pałac położony w miejscowości Karżnica (gmina Potęgowo) - zapowiada Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR), która właśnie zakończyła jego gruntowny remont
Pałac w Karżnicy wybudowany został w stylu neoklasycystycznym w drugiej połowie XIX wieku. ANR poinformowała, że kosztem ok. 940 tys. zł wyremontowany został dach, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, sufity, stolarka okienna i drzwiowa, a także schody zewnętrzne i wewnętrzne. Po zapewnieniu obecnym mieszkańcom lokali zastępczych pałac przeznaczony zostanie do sprzedaży.

W ofercie ANR jest obecnie 11 zespołów dworskich i pałacowych w miejscowościach: Sieniawa, Luboszyce, Wołkowo, Miłkowo, Tyńczyk Legnicki, Przyborów, Gaj Mały, Pyszczyn, Czernina Dolna, Dłużek, Ławica. Prezes Agencji Tomasz Nawrocki zapewnia, że wszystkie mają uregulowany status prawny. Ewentualnych nabywców, którzy chcieliby zaadaptować te obiekty na pensjonaty, hotele czy centra szkoleniowo-konferencyjne, ANR kusi 50-proc. bonifikatą od ceny uzyskanej na przetargu. Dodajmy, że bonifikata przyznawana jest tym nabywcom, którzy zobowiążą się do wykonania prac renowacyjnych w wyznaczonym terminie pod okiem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE