Hektar biur Deutsche Bank

Niemiecki bank pozostanie w biurowcu Focus przy stołecznej Trasie Łazienkowskiej. To jedna z największych renegocjacji umowy najmu w Warszawie
Biurowiec Focus Filtrowa ma ok. 32 tys. m kw. biur. Największym najemcą jest Deutsche Bank, który zajmuje 10 tys. m kw. Umowa za dwa lata wygasa.

- Nasza obecna lokalizacja jest jedną z najlepszych w Warszawie i byliśmy zdecydowani na pozostanie w budynku Focus, jednakże nie za wszelką cenę - mówi Agnieszka Karwacka, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami Grupy Deutsche Bank w Polsce. Od kilku lat bank dynamicznie rozwija swoją działalność w Polsce, co oznacza zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnię biurową przeznaczoną na centralne działy.

Na zlecenie banku agencja Jones Lang LaSalle przeprowadziła szczegółową analizę rynkową, sprawdzając, czy bardziej opłaca się szukać nowego biura, czy pozostać w starym biurowcu. Wybrano to drugie wyjście. Wysokości transakcji nie ujawniono.

- Ta transakcja pokazuje, że kluczowe jest rozpoczęcie procesu analizy strategii nieruchomościowej z dużym, minimum dwuletnim wyprzedzeniem. Pozwala to na analizę wszystkich scenariuszy oraz zabezpieczenie nie tylko dobrych finansowych parametrów i elastyczności umowy, ale też dostosowania nieruchomości do potrzeb najemcy w szerszym spektrum - mówi Julita Spychalska z Jones Lang LaSalle.