Są chętni na luksusowe mieszkania

Na oddanym do użytkowania pół roku temu luksusowym osiedlu w pobliżu parku Szczęśliwickiego mimo słonych cen sprzedało się 70 proc. mieszkań
Osiedle składające się z dwóch trzypiętrowych domów z 40 apartamentami powstało przy ul. Przy Parku 22 w pobliżu parku Szczęśliwickiego na Ochocie. Jego deweloperem jest firma Orco. Domy zostały oddane do użytku jesienią. Do sprzedaży pozostało 12 apartamentów o metrażach od 55 do 135 m kw. Ich ceny zaczynają się od 11,6 tys. zł za m kw. Alicja Kościesza z firmy Orco zaznacza, że w ciągu ostatniego kwartału sprzedane zostały wyłącznie duże mieszkania o pow. 100-135 m kw. - Co dowodzi, iż na rynku apartamentów wielu klientów postanowiło zamienić stare lokum na nowe, większe, w nowoczesnym, eleganckim budownictwie, korzystając z poprawy warunków cenowych oraz dostępności kredytu - przekonuje. Jej zdaniem klienci poszukują dziś przede wszystkim bezpiecznych, w pełni sfinansowanych i ukończonych już inwestycji. - Nie chcą zwiększać kosztów finansowania transakcji kupując "dziurę w ziemi", a koszt kredytu i związane z tym ubezpieczenie pomostowe do czasu wpisania hipoteki do księgi wieczystej zwiększa koszt transakcji średnio o blisko 5 proc.

Wszystkie nasze apartamenty są wykończone, co oznacza, że nasi klienci mogą się wprowadzić nawet w ciągu tygodnia od przeprowadzenia transakcji - mówi Alicja Kościesza. Podkreśla, że Feliz Residence zbudowano z wykorzystaniem innowacji technologicznych w zakresie ochrony środowiska. Kolektory słoneczne na dachach, urządzenia umożliwiające recykling wody z deszczówki, kotły kondensacyjne, oraz energooszczędne oświetlenie zewnętrzne to tylko niektóre z zastosowanych tu proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań budowlanych. - Technologie te nie tylko wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców osiedla, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w miejscu zamieszkania. Znacznie zmniejszają też koszty utrzymania i użytkowania apartamentów - zapewnia Alicja Kościesza.