Najpierw zamieszkaj - potem kup

Choć może to zabrzmieć jak primaaprilisowy dowcip to nim nie jest. Pierwszego kwietna J.W. Construction wprowadził nowy program sprzedaży mieszkań. Teraz klent zanim kupi może sprawdzić jak się mieszka na tym osiedlu, a dopiero po kilku miesiącach zdecydować się na zakup mieszkania
Już nie musisz czekać kilku czy kilkunastu miesięcy, by kupić swoje wymarzone mieszkanie. Od dziś największy polski deweloper umożliwi klientom wynajem swoich mieszkań, aby w okresie do 18 miesięcy mogli się zdecydować na jego zakup. Ale to nie wszystko. Czym szybciej klienci zdecydują się wykupić mieszkanie, tym większy otrzymają bonus cenowy stanowiący zwrot poniesionego kosztu najmu.

Wynajmować będzie można mieszkania dwu i trzypokojowe. Mieszkania w programie "Najpierw zamieszkaj - potem kup" dostępne będą w dwóch wariantach. Pierwszy zakłada zamieszkanie w lokalu wykończonym pod klucz wystarczy tylko wejść i zamieszkać. W pełni zostaną wyposażone kuchnie, łazienki oraz pokoje. Mieszkania pod klucz oddaje znana hiszpańska firma. Druga opcja dotyczy przekazania klientowi mieszkania w stanie deweloperskim, by mógł sam je urządzić, a następnie wynajmować.

Na razie spółka J.W. Construction przygotowała niewielką pulę takich mieszkań. Oferta dotyczy osiedla Górczewska Park na warszawskiej Woli. Tu na chętnych czeka 50 mieszkań przeznaczonych pod najem. Wkrótce gotowe mieszkania będzie można wynająć także w inwestycji Lewandów Park II na warszawskiej Białołęce. Początkowo inwestor zamierzał wprowadzić ten program nieco później, ale gdy w ciągu kilku dni zgłosiło się piętnaście osób zmienił plany. Cena wynajmu zależeć będzie od lokalizacji oraz metrażu i wyniesie od 1,5 tys. do 3,3 tys. zł. miesięcznie. Koszty jednak można znacznie obniżyć decydując się na szybszy wykup mieszkania.

- Program pod względem prawnym jest bezpieczny zarówno dla klienta jak i dewelopera - zapewnia Tomasz Panabażys, dyr. zarządzający i członek zarządu J.W. Construction. - Zakłada on między innymi dodatkowy bonus. Osoby, które zdecydują się kupić wynajmowane mieszkanie w ciągu sześciu miesięcy od momentu wprowadzenia otrzymają zwrot kosztów dotychczasowego wynajmu w wysokości 75 proc. Jeżeli postanowią kupić je w okresie od 7. do 12. miesiąca mogą liczyć na redukcję kosztów o połowę. Zwrot kosztów wynajęcia o 25 proc. dotyczyć będzie klientów, którzy zdecydują się wykupić mieszkanie pomiędzy 13., a 18. miesiącem od wprowadzenia - przekonuje dyr. Panabażys.

Czy to się opłaci kupującym? Większość kwoty, którą klient płacił za wynajem mieszkania, przy jego wcześniejszym wykupie zostanie potraktowana, jako wkład własny kupującego. A to dużo korzystniejsze rozwiązanie niż tradycyjne wynajmowanie mieszkania.