Marks & Spencer w Domach Centrum

Brytyjska sieciówka podpisała długoterminową umowę na wynajem prawie 4,4 tys. m kw.
Sklep Marks & Spencer zaczął działać w Domach Centrum w grudniu na podstawie krótkoterminowej umowy. Brytyjskiej sieci handlowej zależało na tym, żeby jeszcze przed Bożym Narodzeniem otworzyć sklep z ofertą ograniczoną głównie do świątecznych upominków i dekoracji. Chodziło o to, żeby utrwalić swój wizerunek wśród stołecznych klientów. Już wtedy zapowiadała, że liczący 2,5 tys. m kw. sklep to tylko przyczółek. Teraz sieć podpisała umowę wieloletnią na wynajem 4,35 tys. m kw. Ten salon zostanie otworzony jesienią, po gruntownym remoncie. Znajdzie się w nim już pełen asortyment towarów Marks & Spencer.

Zarządca Domów Centrum firma CDI pracuje nad rearanżacją powierzchni najmu. Dlatego nie jest jeszcze ustalone, gdzie dokładnie zostanie ulokowany nowy salon brytyjskiej sieci. Obecny sklep powstał na miejscu po zlikwidowanym w listopadzie sklepie Galeria Centrum, spadkobiercy dawnej państwowej spółki Domy Towarowe "Centrum".

Marks & Spencer jest kolejnym najemcą o globalnym zasięgu, który wprowadza się do Domów Centrum. W budynku tym już są obecne m.in. sklepy sieci takich jak H&M, C&A czy Zara, są tu także filary polskiego rynku - Reserved i Empik.