Nowa inwestycja, tym razem przy Źródłowej

Budynek mieszkalno-usługowy u zbiegu ulic IX Wieków Kielc i Źródłowej może być początkiem inwestycji, która doprowadzi do zagospodarowania tej części miasta.
Na kieleckim rynku budowlanym wciąż jest popyt na lokale usługowe. U zbiegu al. IX Wieków i ul. Źródłowej powstaje kolejny w mieście budynek o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym.

Inwestorem jest Jacek Dobosz. - Planuję przenieść tam swój gabinet stomatologiczny, na parterze będą lokale na wynajem, na drugim piętrze lokale usługowe na sprzedaż, a na poddaszu mieszkania - mówi.

Lokatorzy będą się mogli wprowadzić do nich jesienią tego roku.

Autorem projektu budynku jest architekt Marek Krawczyk. - Inwestorzy mają w planach zabudowę całego narożnika między ulicami Jarońskich, IX Wieków i Źródłową - mówi. Zdaniem architekta, będzie to bardzo korzystne dla tej częsci Kielc.

- Zniknie ten koszmarny bałagan w tym miejscu. To ważne, tędy przecież prowadzi droga krajowa, przelot z Warszawy, niedawno rozbudowano pobliskie skrzyżowanie. Nowa inwestycja ładnie zagospodaruje, wypełni narożnik, ta obecna stanowi jego jedna trzecią część - podkreśla Krawczyk.

Inwestorzy złożyli już wniosek do urzędu miasta o wydanie warunków zabudowy dla całej inwestycji.