Inwestor podał kolejną datę ukończenia budowy Focusa

Według pierwotnych planów Parkridge Retail, pierwsi klienci mieli zrobić zakupy w gliwickim Focusie jeszcze w tym roku. Na terenie dawnej Huty Gliwice zamiast prac wykończeniowych handlowego giganta mamy pokrytą śniegiem pustą przestrzeń. Inwestor po raz kolejny podał datę rozpoczęcia robót. Czy i tym razem skończy się tylko na zapowiedziach?
27 maja 2008 roku wmurowanie symbolicznego kamienia  węgielnego rozpoczęło budowę Centrum Handlowego Focus Mall. Za nieco ponad dwa lata inwestycja miała być ukończona Wyburzono pohutnicze hale, wywieziono gruz, a teren pokryto cienką warstwą betonu. Od dłuższego czasu na placu budowy nic się nie dzieje.

W ostatnim czasie gliwiczanie, na internetowych forach, zaczęli plotkować, że developer Parkridge Retail zrezygnował ze swoich planów. Agnieszka Drucis, dyrektor PR Parkridge Reatail, zaprzecza jakoby miano wycofać się z inwestycji w Gliwicach.

- Planujemy ruszyć z budową w połowie bieżącego roku. Galeria powinna zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2012 roku - informuje Drucis. Czy tym razem inwestor dotrzyma słowa i budowa rozpocznie się za kilka miesięcy?

Początkowo wstrzymanie prac budowlanych tłumaczono recesją. Następnie prace budowlane miały się rozpocząć tuż po oddaniu do użytku Focusa w Piotrkowie Trybunalskim. Jednak i tym razem tak się nie stało. Obecnie Parkridge Retail sytuację argumentuje złymi warunkami atmosferycznymi oraz niewyjaśnionymi sprawami administracyjnymi.

Mimo dużego poślizgu w budowie zostały już podpisane umowy na wynajem powierzchni użytkowej. Wiadomo już, że gliwickim Focusie będą delikatesy Alma, Multikino, market elektroniczny Saturn. Swoje butiki planują otworzyć tu znane salony odzieżowe, obuwnicze i jubilerskie. Focus będzie prawdziwym kolosem. Obiekt będzie miał 25 m wysokości i na dwóch kondygnacjach pomieści 220 sklepów, restauracje, kawiarnie i klub fitness. Najwyższy poziom zajmie Multikino z kilkunastoma klimatyzowanymi salami. Całkowita powierzchnia użytkowa - 136 tys. m kw. - da gliwickiemu gigantowi pierwsze miejsce w regionie. W ten sposób Focus zdetronizuje dzierżącą do tej pory palmę pierwszeństwa katowicką Silesię (111 tys. m kw.).

Tuż obok stanie czteropiętrowy parking na 1600 samochodów, a w zachodniej części działki Parkridge Retail zobowiązało się wybudować nowoczesny dworzec autobusowy, który zastąpi dotychczasowy przy pl. Piastów.

Polecamy: Chmury zbierają się nad Forum. Klienci powinni być zadowoleni

GazetaGliwice.pl

Więcej o: