Noworoczne promocje. Już są

Miało być tylko drożej. Tymczasem z początkiem nowego roku na rynku nieruchomości pojawiły się nowe promocje. Handlowcy w stołecznych inwestycjach zaskoczyli klientów kolejnymi zniżkami szybciej i dobitniej niż śnieg drogowców
Jako pierwsi z nowym hasłem wyszli handlowcy z firmy Sawa Development. "Noworoczna promocja cenowa" - pod takim hasłem spółka reklamuje swoją inwestycję Sawa Dom na warszawskiej Woli. Na co mogą liczyć klienci? - pytamy w biurze handlowym firmy. Promocja obejmuje mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 72 do 76 m kw.

Cena jest uzależniona od piętra. Najtańsze są lokale na pierwszym piętrze, kosztują po 7,2 tys. zł za każdy metr. Czym wyżej tym drożej, cena rośnie mniej więcej o 100 zł na metrze. I tak za mieszkanie na czwartym piętrze trzeba zapłacić już 7,5 tys. zł. za m kw. W noworocznej ofercie jest 15 mieszkań w różnych położeniach. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań z oknami zarówno od strony wschodniej czy zachodniej oraz północnej i południowej.

Ale to nie koniec prezentów na 2010 rok. Te zdaniem handlowców dopiero mają się pojawiać. Firma Orkiestra Development również postanowiła dać upusty na swoje mieszkania. "Ceny urwały się z choinki" - czytamy w ofercie reklamowej. Teraz można kupić mieszkanie na osiedlu Harmonia w warszawskim Ursusie od 5,5 tys. zł brutto za m kw. Sprawdziliśmy na miejscu. Cena 5,5 tys. zł za metr dotyczy wszystkich mieszkań o powierzchni powyżej 70 m kw. bez względu na piętro na którym znajduje się mieszkanie.

Przyglądając się reklamie i twórczości specom od reklamy można stwierdzić, że to może być ciekawa oferta do zakupu mieszkania. Spadające z choinki bombki mają stary cennik. Ceny po 7400, 6700 czy 6200 zł za metr zdają się spadać na ziemię. Oby tylko na szczęście.

A co pozostali gracze? - Przygotowujemy nowe oferty - usłyszeliśmy w trzech losowo wybranych spółkach deweloperskich. Nowe niższe cenniki pojawią się już za kilka dni - przekonują handlowcy.