Łódź będzie miała kolejne biura najwyższej klasy

I jeszcze jedną odrestaurowaną fabrykę. Budynek wzniesiony na początku XIX wieku przez Henryka Dziembora odzyskuje blask. Jeszcze w tym roku będzie gotowy na przyjęcie najemców
Okolice "skrzyżowania marszałków" robią się coraz bardziej biurowe. Do ciemnego gmachu Forum 76 na samym rogu i jasnego Aviatora przy ul. Kopcińskiego 56 dołączy niebawem kolejny dom dla biznesu. Buduje go łódzka firma działająca do tej pory jedynie w branży medycznej.

Dokładnie naprzeciwko Aviatora, czyli przy ul. Kopcińskiego 75/77, trwa remont dawnej fabryki wyrobów dzianych Henryka Dziembora. Rude cegły, z których została wzniesiona w 1907 roku, są już oczyszczone. Widać też dobrze przyszły kształt bryły biurowca, bo nowa konstrukcja jest już gotowa. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montowanie okien w budynku.

Fabryka zostanie nadbudowana o jedną kondygnację. Razem z remontem starego gmachu będzie to pierwszy etap inwestycji. W drugim - jeśli uda się właścicielowi biurowca wykupić sąsiednią działkę - nieruchomość powiększy się o część, która "przyklei się" do południowej ściany fabryki. Inwestor już od kilku lat stara się o ten teren, ale urzędnicy nie mogą ustalić jego stanu prawnego.

Prace przy budowie biurowca, rozpoczęte w lipcu, zakończą się latem, a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się tam we wrześniu. Inwestor przygotuje dla nich ok. 2400 m kw. powierzchni najwyższej klasy.

Budynek przy al. Kopcińskiego to nie pierwsza fabryka, która zmienia swoją funkcję na biurową. Dokładnie rok temu na Księżym Młynie został oddany do użytku pierwszy taki łódzki budynek - Textorial Park przy ul. Fabrycznej 17.

Przez kolejnych dwanaście miesięcy dołączyły do niego następne: Synergia przy al. Kościuszki 103, Zenit przy ul. Sienkiewicza 84 i Fabryka przy ul. Żeromskiego 94a. Wszystkie oferują swoim najemcom wysokiej klasy przestrzenie i wyjątkowy klimat industrialnej architektury.