Osiedle Przy Wspólnej w Sulejówku

Zespół dwóch czteropiętrowych budynków zbuduje w Sulejówku u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Wspólnej firma Włodarzewska SA
Włodarzewska to firma deweloperska, która działa od 2001 r. Wcześniej była powiązana ze spółdzielnią mieszkaniową Włodarzewska. W Warszawie wybudowała m.in. osiedle przy ul. Drawskiej i Galerię Metro Bis u zbiegu al. KEN i Herbsta. Obecnie w stolicy buduje osiedle Słoneczne Przedmieście przy ul. Strumykowej na Tarchominie. Do swoich podwarszawskich inwestycji dodała ostatnio zespół dwóch budynków w Sulejówku.

Inwestycja Przy Wspólnej to dwa czteropiętrowe budynki z garażami podziemnymi zaprojektowane przez firmę Arch Project. Deweloper ma już pozwolenie na budowę, planuje zrealizowanie inwestycji w dwóch etapach. W pierwszym, którego budowa ma się zacząć w czerwcu 2010 r., do sprzedaży trafi 78 mieszkań o powierzchni od 30,1 do 88,53 m kw. W ofercie znajdą się mieszkania zarówno z aneksami kuchennymi, jak i z kuchniami zamkniętymi. Na dachach budynków zaplanowano utworzenie zielonych ogrodów. Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone. Miejsca parkingowe będą w garażu podziemnym.

Jako atuty lokalizacji deweloper wymienia urokliwą, zieloną okolicę i bliskość tras wycieczkowych. Pamiętać jednak należy, że pobliska ul. Piłsudskiego jest dość ruchliwą ulicą. Włodarzewska zachwala także "doskonałe połączenie" z Warszawą - 20 minut Szybką Koleją Miejską. Jednak do stacji SKM Sulejówek przy ul. Staszica trzeba przejść blisko dwa kilometry.

Ceny mieszkań w pierwszym etapie inwestycji wynoszą od 4,5 do niespełna 5,9 tys. zł brutto za metr kwadratowy. Oddanie mieszkań zaplanowano na koniec 2011 r.