Ponad 5 mln za apartament z widokiem na Warszawę

- Właśnie sprzedaliśmy nasz najdroższy apartament - poinformowała firma Atlas Estates, inwestor dwóch 22-piętrowych apartamentowców Platinum Towers przy Grzybowskiej.
Atlas podpisał umową z klientem, który upatrzył sobie dwupoziomowy penthouse na ostatnim piętrze wieży Platinum Towers, czyli na wysokości 85 m. Na 120-metrowym parterze zaprojektowano m.in. trzy sypialnie, dwie łazienki oraz obszerny salon. Całość drugiego poziomu stanowi ponad 90-metrowa antresola. W sumie lokal ma powierzchnię nieco ponad 206 m kw. Penthouse posiada narożny taras o powierzchni 36 m kw. wychodzący na południowy wschód. Dzięki temu nabywca będzie mógł cieszyć się widokiem na panoramę Warszawy oraz ścisłe centrum miasta z Pałacem Kultury i Nauki.

- Cieszymy się z finalizacji transakcji, tym bardziej że jest to jeden z najatrakcyjniejszych penthouse'ów w tej wieży. Nie mamy wątpliwości, że przyszły mieszkaniec penthouse'u na najwyższym piętrze Platinum Towers będzie zadowolony zarówno z najwyższego standardu nieruchomości, jak i niezwykłych widoków ze swoich okien - mówi Michał Witkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates. Dokładnej ceny transakcji nie ujawniono, klient wynegocjował kilkuprocentowy upust od ceny nominalnej, która wynosiła 5,64 mln zł brutto.

W Atlas Estates twierdzą, że mimo wysokiej ceny (średnia za m kw. wynosi 16 tys. zł) zainteresowanie apartamentami w Platinum Towers wzrasta, gdyż zbliża się termin oddania budynku do użytkowania.