Mieszkania spod lady

Firma Marvipol nie musiała reklamować swojej nowej inwestycji przy al. Wyścigowej 39, aby znaleźć chętnych na 80 proc. budowanych mieszkań
Czteropiętrowy kameralny dom powstaje przy al. Wyścigowej przebiegającej wzdłuż ogrodzenia służewieckiego toru wyścigów konnych. Zaprojektowany przez pracownię Britt Plan budynek będzie mieć jasną elewację, od której wyraźnie będą się odcinać wielkie okna o drewnianych ramach. Okna na szczytowej ścianie będą ponadto zaopatrzone w przesuwne drewniane żaluzje. W sumie w budynku o nazwie Villa Cavaletti znajdzie się 39 mieszkań o metrażach od 50 do 130 m kw.

Budowa zaczęła się w sierpniu, generalnym wykonawcą jest firma Unibep. Inwestor - firma Marvipol - ustalił ceny mieszkań na stosunkowo niskim poziomie od niespełna 6,1 do nieco ponad 7,5 tys. zł za metr. Nie skierował ich do sprzedaży na wolnym rynku, lecz w pierwszej kolejności rozesłał informacje o nich do klientów ze swojej bazy danych, eliminując koszta promocji, kupowania ogłoszeń itd. - W ten sposób sprzedaliśmy 31 mieszkań - chwali się Michał Okoń. Dopiero teraz Marvipol zaczyna szukać klientów dla pozostałych ośmiu lokali. Ich ceny wahają się od 522 do 733 tys. zł.

Budynek zostanie oddany do użytku w listopadzie 2010 r.