Nowy hotel przy al. Krakowskiej

Hotel polskiej sieci DeSilva powstaje u zbiegu al. Krakowskiej i ul. Lechickiej w Warszawie. Spółka Hotele DeSilva mają ogromne ambicje - w ciągu dziesięciu lat chce uruchomić w Polsce aż sto hoteli, w tym 20 do Euro 2012.

Sześciokondygnacyjny hotel u zbiegu al. Krakowskiej i ul. Lechickiej, mieszczący 117 pokoi, restaurację, bar, sale konferencyjne i podziemny garaż, został zaprojektowany przez pracownię AGK Architekci. Inwestor - firma Elbud buduje hotel zgodnie ze standardami sieci DeSilva, która będzie nim zarządzać. Otwarcie hotelu planowane jest na przełomie tego i przyszłego roku. To dość skomplikowany inżynieryjnie projekt: nowy budynek doklejany jest do istniejącego bloku mieszkalnego. Blok ten jest jednocześnie nadbudowywany o jedną, hotelową kondygnację. Wnętrza hotelu zaprojektowała pracownia Kaczmarek Studio - autorzy projektu wnętrz hotelu DeSilva Piaseczno przy ul. Puławskiej. Ten obiekt również nie był łatwą inwestycją - powstał w wyniku gruntownej modernizacji biurowca typu Lipsk. Stary budynek został najpierw wyburzony do surowej konstrukcji, a następnie zaopatrzony w nowe elewacje, klimatyzację, windy oraz nowy program użytkowy (pokoje, gastronomia, sale konferencyjne, parking podziemny). Dziś trudno uwierzyć, że nie jest to budynek postawiony od zera.

Hotel w Piasecznie działa od roku, ma standard trzech gwiazdek plus. Był typowany przez UEFA podczas rozpatrywania kandydatury Piaseczna jako centrum pobytowego dla drużyn grających na Euro 2012, choć UEFA wymaga, by centra pobytowe dysponowały hotelami o co najmniej czterogwiazdkowym standardzie. Kandydatura Piaseczna upadła, bo do 2012 r. nie będzie mieć ono nowoczesnego kompleksu boisk treningowych. Hotel powstający przy al. Krakowskiej będzie mieć ten sam wysoki standard. - W planach mamy jeszcze wprowadzenie sieci hoteli czterogwiazdkowych "DeSilva Premium". Rozmawiamy o lokalizacjach w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Białymstoku i na Mazurach - mówi Witold Ignatowski, prezes Hotele DeSilva Sp. z o.o. (wcześniej prezes spółki Port Hotel, zarządzającej hotelem Courtyard by Marriot na Okęciu oraz wieloletni dyrektor operacyjny w grupie Orbis/Accor).

Hotel przy al. Krakowskiej będzie mieć 117 pokoi. Podobnie jak w Piasecznie będzie to kombinacja pokoi z jednym podwójnym łóżkiem oraz z dwoma pojedynczymi. W hotelu znajdzie się 5 sal konferencyjnych, charakterystyczna dla DeSilvy restauracja z ofertą win rekomendowanych przez Marka Kondrata, a także 24-godzinne sklepik, w którym można kupić świeże sałatki, kanapki i napoje; a po zamknięciu restauracji gotowe dania do podgrzania w kuchni mikrofalowej. Hotelowe piętra wyposażone są w kostkarki do lodu, a każdy pokój w lodówkę, sejf na laptop, bufet z kawą i herbatą i bezpłatny dostęp do internetu. Cena noclegu nie przekroczy 300 zł. Będzie on sprzedawany także w pakiecie ze śniadaniem i kolacją.

- Chcemy budować hotele przy lotniskach i węzłach komunikacyjnych. Mniej nas interesują centra miast. Skupiamy się na miejscach przeoczonych przez innych inwestorów - mówi prezes Ignatowski - Mamy ambitne plany, liczymy, że w ciągu dziesięciu lat uruchomimy aż sto hoteli, z czego do Euro 2012 będzie działać już 20.

Ignatowski podaje, że pieniądze na inwestycje pozyskiwane są m.in. dzięki inwestorom zagranicznym, np. z Norwegii i Irlandii. - Dywersyfikują oni portfele inwestycji, niektórzy przerzucają na hotele środki, wcześniej lokowane w budowę osiedli mieszkaniowych. Prowadzimy obecnie rozmowy z kilkunastoma inwestorami.

Sieć DeSilva rozwija się w trzech kierunkach: buduje własne hotele (niedawno otworzono trzygwiazdkowy hotel w pobliżu katowickiego lotniska Pyrzowice), zawiera umowy na zarządzanie hotelem (tak właśnie jest z inwestycją przy al. Krakowskiej) albo umowy dzierżawy gotowych hoteli (we wszystkich przypadkach obiekty budowane są zgodnie ze standardami sieci DeSilva i w oparciu o jej hotelowe know-how).

Copyright © Agora SA