Nagroda dla młodych architektów czeka!

Trwa 11. edycja Konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego organizowanego przez Fundację dla Polski.
Do 17 lipca 2009 roku młodzi architekci i inżynierowie budowlani mogą zgłaszać projekty z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk. Główną nagrodą jest 10 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój zawodowy i intelektualny laureata.

Dodatkowo w ramach 11. edycji Konkursu zostanie przyznana równorzędna nagroda w wysokości 10 tys. zł za projekt poświęcony rewitalizacji budynków mieszkalnych pochodzących z wczesnych lat powojennych (np.: budynki wielkopłytowe) i użyteczności publicznej (szkoły "tysiąclatki", stare dworce). Podstawowym kryterium oceny jury w tej kategorii będzie ocena możliwości zastosowania rozwiązań proponowanych przez autora projektu.

Regulamin konkursu i wszelkie dodatkowe informacje dotyczące tegorocznej edycji można uzyskać na stronie www.fdp.org.pl, w biurze Fundacji dla Polski pod numerem telefonu 022 542 58 80 lub mailowo: fundusz.baczko@fdp.org.pl.

W skład jury 11. edycji konkursu wchodzą: Stanisław Fiszer (przewodniczący jury), Tadeusz Baczko, Michel Cova, Jacek Cybis, Marta Grządziel, Janusz Pachowski, Karol Sachs, Andrzej Sowa, Krystyna Vinaver i Paweł Zakrzewski.

PCG

Partner Nagrody: TISE (Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych)

Patronat medialny: "ARCHITEKTURA-murator", "Architektura & Biznes" i "Gazeta Dom" - środowy dodatek do "Gazety Wyborczej".