Robyg: obniżka cen podniosła sprzedaż

Firma Robyg poinformowała, że od stycznia do maja w trzech swoich warszawskich inwestycjach sprzedała łącznie 120 mieszkań - prawie trzy razy tyle, co w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2008 r. i o połowę więcej niż w całym ubiegłym roku.
W marcu Robyg sprzedał 40 mieszkań (rok wcześniej - 9), w kwietniu - 35 (6), a przez pierwsze trzy tygodnie maja - 33 (5).

Na Osiedlu Zdrowa w Wilanowie największym zainteresowaniem cieszą się dwupokojowe mieszkania o powierzchni powyżej 40 m kw. Dzięki obniżeniu cen do ok. 7 tys. zł za m kw. oraz podniesieniu limitów rządowego programu dopłat do kredytu "Rodzina na swoim" klienci mogą posiłkować się tym kredytem przy zakupie mieszkań. W inwestycjach z wyższej półki - Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki (również Miasteczko Wilanów) oraz w City Apartments (Żoliborz Południowy) kupowane są głównie ponad 80-metrowe apartamenty. Co ciekawe, blisko połowa nabywców nie korzysta z kredytów bankowych.

Agnieszka Senderowicz, dyrektor ds. marketingu w Robygu, przekonuje, że na wyższe tempo sprzedaży wpłynęło także oferowanie mieszkań wykończonych pod klucz czy dodatkowe miejsca garażowe i komórki lokatorskie. - W każdej inwestycji kilka mieszkań przygotowujemy jako lokale pokazowe, ale są też od razu oferowane klientom. Te, w których prace wykończeniowe już zakończyliśmy, sprzedały się bardzo szybko. - Zapowiada, że wkrótce we wszystkich biurach sprzedaży na kupujących czekali będą architekci wnętrz. Klienci będą mogli przy ich pomocy stworzyć własny projekt mieszkania, nawet przed jego zakupem.