Testują rynek nieruchomości za pomocą rezerwacji

Spółka, którą założył wrocławski koncern LC Corp do budowy apartamentowca przy ul. Kaliskiej na Ochocie, zaczyna zbierać rezerwacje. Deweloper nie ma bowiem pewności, czy w czasie kryzysu na rynku nieruchomości znajdzie klientów na mieszkania w tej inwestycji.

Rezydencja Kaliska to budynek składający się z dwóch brył: sześciopiętrowego skrzydła i dziesięciopiętrowej wieży. Ma powstać u zbiegu ulic Kaliskiej i Niemcewicza na Ochocie.

Atrakcją zaprojektowanego przez Roberta Drzagę budynku mają być dwupoziomowe mieszkania na ostatnich kondygnacjach - zarówno skrzydła, jak wieży. Będą one wyposażone w wielkie tarasy. Wszystkie mieszkania mają mieć wielkie okna od podłogi do sufitu. Łącznie będzie ich 92, o metrażach od 35 do 85,5 m kw. oraz cztery mieszkania dwupoziomowe o metrażach od 155 do 257 m kw. Ceny mieszkań jednopoziomowych wahają się od 14 do 17 tys. zł za m kw. Penthouse'y są droższe - ich cena jest uzgadniana indywidualnie z klientem.

Inwestorem apartamentowca jest spółka Rezydencja Kaliska należąca do wrocławskiego koncernu LC Corp. Firma od września ubiegłego roku dysponuje pozwoleniem na budowę. Jeszcze latem podpisała umowę z firmą Erbud na budowę apartamentowca, wykonawca miał ją zrealizować w 20 miesięcy i dostać za to 39,5 mln zł. Jednak w listopadzie z powodu zapaści na rynku mieszkaniowym i kłopotów z uzyskaniem finansowania budowa została wstrzymana. Teraz inwestor zaczyna tworzyć listę rezerwacyjną.

- Badamy realne zainteresowanie mieszkaniami - mówi Wojciech Smolak z LC Corp. - Rezerwacje mają formę niezobowiązującego listu intencyjnego, bez wpłaty żadnych pieniędzy. Gdy zapadnie decyzja, że wznawiamy budowę, to klienci z listy rezerwacyjnej będą mieli pierwszeństwo przy podpisywaniu umów.

Wojciech Smolak wyjawia, że LC Corp cały czas prowadzi rozmowy z bankami o finansowaniu inwestycji. Większość udzielenie kredytu warunkuje osiągnięciem 25-proc. poziomu przedsprzedaży. Przedstawiciel inwestora nie potrafi powiedzieć, kiedy budowa zostanie wznowiona. - Chcielibyśmy jak najszybciej. Uważamy, że jest unikatowym projektem, bo brak w tej lokalizacji tak kameralnych projektów - mówi Wojciech Smolak.

Copyright © Agora SA