Lekka zima pomogła deweloperom

W lutym firmy oddały dwa razy więcej mieszkań niż rok temu. Tak udanego początku roku deweloperzy jeszcze nie mieli. Jednak obraz rynku może zniekształcić ledwie jedno duże osiedle - pisze ?Rzeczpospolita?.
Chcesz kupić mieszkanie lub dom? Przeszukaj nasze oferty

Chcesz sprzedać mieszkanie? Dodaj ogłoszenie w naszym serwisie

GazetaDom.pl - powiedz nam, co o nas myślisz

W pierwszych dwóch miesiącach roku deweloperzy ukończyli budowę ponad 9,4 tys. lokali. To prawie trzy czwarte więcej niż w zeszłym roku. Według "Rzeczpospolitej" to nie tylko wynik łagodnej zimy, ale także przyspieszenia w budownictwie, które pojawiło się dwa lata temu. - Deweloperzy zamknęli w lutym kilka dużych inwestycji i to podbija statystyki. Czasami jedno, dwa wielkie osiedla oddane w tym samym miesiącu mogą zniekształcić obraz rynku. Dlatego poczekajmy co będzie się działo w kolejnych miesiącach - mówi "Rz" Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. Prognozuje, że w całym 2008 roku wzrost ukończonych mieszkań zamknie się na poziomie 20 proc.

Zima ułatwiła prace także inwestorom indywidualnym - nadal to oni oddają ponad połowe mieszkań. Kazimierz Kirejczyk prezes REAS przewiduje, że w tym roku może zostac oddane łącznie 160-170 tys. mieszkań, czyli ok. 20-proc. wzrost w stosunku do zeszłego roku.