Bonusy i rabaty dotyczą mniej atrakcyjnych mieszkań

Chociaż Polacy nie ustawiają się już w kolejkach po nowe mieszkania, to tylko nieliczni deweloperzy zdecydowali się na obniżki. Bonusy dotyczą głównie mniej atrakcyjnych lokali - pisze ?Puls Biznesu?.
Gazeta pisze, że wyraźnie osłabł popyt na rynku pierwotnym i deweloperzy na wiele mieszkań nie mogą znaleźć nabywców. "PB" pisze, że zdaniem niektórych ekspertów rynek dewelopera powoli staje się rynkiem kupującego, co jednak nie oznacza przeceny ale powrót do promocji.

Wielu deweloperów oferuje odliczenie od ceny mieszkania 7 proc. VAT, darmowe miejsca parkingowe, a nawet kilkuprocentowe rabaty przy zakupie ostatnich wolnych mieszkań. Niektórzy dodają gratis klimatyzację czy garaż z komórką gospodarcza gratis, za które osobno trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zdaniem analityka z Ober House Nieruchomości cytowanego przez "Puls Biznesu" rabaty zazwyczaj dotyczą mniej atrakcyjnych lokali np. mieszkań na parterze, a nie dotyczą ciekawych projektów w lepszej lokalizacji, realizowanych przez renomowanych deweloperów.

Gazeta twierdzi, że niewielki spadek cen obejmuje mieszkania w niższym standardzie.