Hilton stanie w Poznaniu?

Prawdziwy król w branży hotelarskiej, Hilton, chce inwestować w Poznaniu. Hotel najbardziej znanej na świecie sieci stanie tu w ciągu najbliższych pięciu lat. Ale to nie jedyny hotel, który przed Euro 2012 zostanie u nas otwarty
Zobacz zdjęcia polskich hoteli Hilton ?

- Hilton Corporation już prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, z którymi mógłby zrealizować inwestycję m.in. w Poznaniu - mówi "Gazecie" Paweł Mirski z Hilton Warsaw. - W momencie, gdy znany będzie inwestor i lokalizacja, na drodze konkursu wybrany zostanie projekt - dodaje. Hilton wzniósł dotąd w Polsce tylko jeden hotel: 5-gwiazdkowy na warszawskiej Woli. W Łodzi powstaje kolejny. - Polska ma bardzo dobre perspektywy rozwoju, dlatego chcemy otworzyć tu w ciągu najbliższych lat przynajmniej 11 hoteli - mówił w Warszawie Wolfgang Neumann, prezydent sieci na Europę i Afrykę. Wśród miast, które wymienił jako miejsce przyszłych inwestycji, pojawił się właśnie Poznań. Hilton Garden Inn, który ma powstać w naszym mieście, to sieć hoteli średniej klasy, dostępnych nie tylko dla najbogatszych. W ofercie znajduje się m.in. łącze internetowe, minimarket, gorące posiłki w restauracji, a pokoje wyposażone są standardowo m.in. w 26-calowe ciekłokrystaliczne telewizory.

Luksus za dobrą cenę

Ale nie tylko Hilton zainteresował się w ostatnim czasie poznańskim rynkiem. - Obserwujemy hotelowy boom - mówi Karol Napierała, prezes poznańskiego oddziału Polskiego Zrzeszenia Hoteli. - W ostatnim czasie obok tak znanych sieci jak Sheraton powstało w Poznaniu mnóstwo mniejszych hotelików. A właśnie na 2-3-gwiazdkowe hotele jest największe zapotrzebowanie. To one odnotowują największą frekwencję, bo oferują minimum luksusu za dobrą cenę - wyjaśnia.

Niemniej to właśnie luksusowych hoteli przybędzie w Poznaniu w najbliższym czasie najwięcej. Już za kilka tygodni na pl. Andersa otwarty zostanie 4-gwiazdkowy hotel IBB Andersia, a w bliskim sąsiedztwie, być może jeszcze w tym roku, kameralny boutique hotel w Starym Browarze. Także przy Al. Marcinkowskiego, w zabytkowym Bazarze, w którym trwa remont, ma powstać hotel z 53 komfortowo wyposażonymi pokojami i apartamentami. Do dyspozycji klientów będzie również elegancka restauracja, kawiarnia, centrum rekreacyjne, a także sale konferencyjne.

Swój pierwszy w Polsce hotel otwiera we wrześniu również potężna hiszpańska grupa NH Hoteles. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, będzie się mieścił w dawnym hotelu Wielkopolska przy ul. Święty Marcin. W 4-gwiazdkowym kompleksie zaplanowano 90 pokoi, restaurację, bar oraz centrum odnowy biologicznej.

O budowie luksusowego hotelu w naszym mieście myśli także hiszpańska firma Alstan Group. Już kilka miesięcy temu wydzierżawiła od miasta atrakcyjną, 20-hektarową działkę na Łęgach Dębińskich, a na swojej stronie internetowej zamieściła informacje o planowanym na tym terenie hotelu, otoczonym licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. - Chcemy przystąpić do realizacji tego projektu jak najszybciej. Musimy zdążyć na Euro 2012 - zaznacza Albert Canadell z Alstan Group.

Polecieć z Ikarem

Nowe hotele powstają, a istniejące już myślą, jak przyciągnąć turystów, którzy przyjadą do Poznania na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dyrektor hotelu Ikar do nocowania u siebie zamierza przekonać gości niestandardową usługą. - Goście będą mogli skorzystać z powietrznych taksówek - zapowiada Kazimierz Walczak. W tej sprawie Wojskowa Agencja Mieszkaniowa - właściciel sieci, w której skład wchodzi Ikar - prowadzi rozmowy z Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego w Żernikach. - To będzie raczej opcja do wykorzystania w sytuacjach awaryjnych. Taki lot jest bowiem dość drogi - studzi zapały Robert Biernat, właściciel ośrodka. Bo przelot do Kijowa może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.