Posiadłość Playboya sprzedana [AKTUALIZACJA]

Po prawie pół roku jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Los Angeles został sprzedany! To nie byle jaka nieruchomość. Chodzi o posiadłość Playboya, czyli dom Hugh Hefnera. Kwota transakcji jest niższa od zakładanej o blisko połowę, ale i tak wyniosła 100 milionów dolarów!
Posiadłość jest na tyle sławna, iż powstała nawet gra komputerowa której celem było, między innymi, zarządzaniem posiadłością. Wydana w 2005 roku na komputery i ówczesnej generacji konsole. Odniosła umiarkowany rozgłos.

[AKTUALIZACJA]

Budynek czekał na kupno prawie pół roku. Sprawę opisywaliśmy jeszcze w styczniu bieżącego roku. Posiadłość została sprzedana za 100 milionów dolarów, co jest połową kwoty wyjściowej. Nowym nabywcą posiadłość Playboya stał się Daren Metropoulos, który prywatnie jest bezpośrednim sąsiadem Hugh Hefnera. Zaakceptował też warunki specjalne, którymi nieruchomość była obłożona. Wśród nich jest pozostawienie założyciela Playboya w posiadłości aż do jego śmierci (HH ma obecnie 90 lat) oraz zakaz zmian w architekturze ogrodu okalającego posiadłość.

***

Cena nie mała, nawet jak na standardy Los Angeles które jest zagłębiem bardzo drogich nieruchomości. Potencjalny kupiec musi liczyć się jeszcze z jednym warunkiem jakie stawia Playboy Enterprises. Obecny właściciel posiadłości - Hugh Hefner, ma mieć zagwarantowaną możliwość pozostania na terenie nieruchomości do końca swojego życia. Właściciel Playboya ma obecnie niespełna 90 lat, ale od dawna wiadomo, iż cieszy się wyjątkowym wigorem.

Posiadłość została wybudowana w 1927 roku, a Hugh Hefner nabył ją w 1971 za astronomiczną wtedy kwotę 1,1 miliona dolarów. Budynek posiada 29 pokoi które mieszczą się na prawie 2 tysiącach metrów kwadratowych. Szczęśliwy kupiec otrzymałby również działkę na której znajduje się posiadłość (ponad 2 hektary) wraz basenem, kortem tenisowym i mini-zoo.

Najciekawszym elementem budynku jest z pewnością sztuczna jaskinia w której odbywały się hedonistyczne przyjęcia organizowane przez właściciela. Dom posiada niezwykłą historię, biorąc pod uwagę iż Hugh Hefner mieszka w rezydencji blisko 40 lat. A przez ten czas na licznych przyjęciach przewinęła się cała śmietanka Hollywood.

Nieruchomość w 2011 roku była wyceniana na około 50-60 milionów dolarów, ale wtedy nikt nawet nie myślał o jej sprzedaży.

Źródło

Więcej o:
Komentarze (10)
Posiadłość Playboya sprzedana [AKTUALIZACJA]
Zaloguj się
 • ya-nek

  Oceniono 4 razy 4

  Kupie sobie w srode los na loterie power ball. Do wygrania jest 1 miliard 300 milionow dolarow. Jak wygram to moze sie zastanowie... Ale z drugiej strony zyc z tym dziadem pod jednym, chocby i duzym dachem nie bardzo mi sie usmiecha.

 • mmoni

  Oceniono 6 razy 4

  Czy jest obowiązek opieki nad dziadkiem?

 • leniwy_krasnal

  Oceniono 6 razy 4

  I co Hugh z tą kasą zrobi?

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno posiadlosc jest b. zaniedbana? Fachowcy wyceniaja ja na 70-100 milionow US$. Ale z takim gosciem? Poczekamy.

 • alt-stettin

  0

  Heffner jest już stary, a jego imperium rozpadło się pod naporem porno dostępnego całą dobę w nieograniczonych ilościach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX