Deweloper wspiera sztukę współczesną

Każdy deweloper chce w jakiś sposób wyróżnić swoją ofertę mieszkaniową z spośród wielu innych. Sposobów na to jest całkiem sporo. Jednym z najlepszych jest zorganizowanie eventu. Tak też uczynił EURO STYL, który przy okazji nowej inwestycji - osiedla IDEA - zorganizował Targi Sztuki, Designu i Idei. Targi odbędą się w najbliższych weekend, 19-20 września w Gdańsku.

Współorganizatorami targów jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Polska Press opraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. Zostaną zaprezentowane dzieła artystów malarzy, grafików, rzeźbiarzy, projektantów, twórców rękodzieła. Nie zabranie również warsztatów wzbogaconych o cykl krótkich wykładów.

Prezentowana będzie głównie sztuka współczesna i będzie to idealna okazja do spotkań z artystami, zapoznaniem się z warsztatem bądź wymiany doświadczeń. Będzie również istnieć możliwość nabycia wybranych dzieł topowych artystów Trójmiasta.

Udział wystawców oraz zwiedzających w targach jest bezpłatny, generalnym sponsorem wydarzenia jest deweloper EURO STYL. Targi Sztuki, Designu i Idei będą pierwszą imprezą w Trójmieście poświęconą sztuce zorganizowaną na tak szeroką skalę.

- Mając na uwadze ogromne znaczenie kultury dla życia człowieka, liczymy na to, że Targi Sztuki, Designu i Idei przyczynia się do upowszechnienia sztuki jako takiej i do promocji artystów, którzy biorą w nich udział. - uzupełnia Mikołaj Konopka, Wiceprezes Zarządu EURO STYL.

Osiedle IDEA

Szeroko pojęta kultura jest bardzo ważnym elementem tej inwestycji którą ma się wyróźniać głównie atrakcyjnym zagospodarowaniem przestrzeni publicznej i współtworzeniem jej przez polskich artystów. Jako pierwsza, swój udział potwierdziła Dorota Krzyżanowska, znana w Trójmieście artystka uprawiająca malarstwo sztalugowe. Kompozycje stworzone z przetworzonych cyfrowo obrazów, sygnowane jej nazwiskiem, staną się dopełnieniem stref wejściowych oraz wszystkich pięter pierwszego budynku.

PLAN WYDARZEŃ

sobota 19 września

godz. 10.00: otwarcie targów

godz. 11.00-12.00: Drukarki 3D w praktyce, prezentacja, prowadzenie - Marta Langowska i Filip Turzyński (iGo3D Polska)

godz. 12.00-16.00: warsztaty kreacji literniczej Grafikam (skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat), prowadzenie - Katarzyna Rzepka i Mikołaj Sałek (ASP)

godz. 14.00-14.30: Galeria Studencka START - projekt przestrzeni wystawienniczej, prowadzenie - Aleksandra Czajka, Natalia Koralewska

godz. 15.00-16.00: Multimedia ze smartfonem, warsztaty - prowadzenie Gabriela Król (Polska Press)

niedziela 20 września

godz. 10.00: otwarcie targów

godz. 10:30-12:00: Wideo dla początkujących - prowadzenie Gabriela Król (Polska Press)

godz. 12.00-14.00: Szkice ceramiczno-rzeźbiarskie w glinie, warsztaty (skierowane do młodzieży i dorosłych), prowadzenie - prof. Wojciech Sęczawa (ASP)

godz. 13.00-13.30: Sztuka przynosząca radość życia, spotkanie z malarką Dorotą Krzyżanowską

14:00-14:30: Miejskie obiekty performatywne. TEST przestrzeni miejskiej - prowadzenie dr Katarzyna Zawistowska (ASP)

godz. 16.00: zakończenie targów

Więcej o: