Mieszkanie dla warszawskiego studenta

W ostatnim czasie losy tegorocznych maturzystów zostały przesądzone. Jak co roku największa ilość nowych studentów pojawi się w Warszawie, co mało kogo dziwi zważając na ośrodki naukowe, miejsca praktyk, staży zawodowych i miejsca pracy. Większość młodych ludzi zaczyna swoje nowe, studenckie życie od wynajmu mieszkania, zazwyczaj niewielkiej kawalerki, często jak się uda to ze współlokatorem.

Faktem jest, że wynajęcie mieszkania w stolicy nie jest tanie ani łatwe jeśli szukamy czegoś wyjątkowego i estetycznego. Sporo ofert charakteryzuje się wysoką ceną wynajmu przy braku chociażby mebli, czy niechlujnym, wręcz odrzucającym ?wykończeniu?. Oczywiście są osoby, którym nie przeszkadza obdrapana ściana, łazienka, która wygląda jakby nikt jej nie sprzątał od 30 lat, stare i zniszczone meble itp. Milej jest jednak, zwłaszcza mieszkając samemu w obcym mieście, wracać do mieszkania w którym po prostu miło przebywać. Nie mówiąc już o dogodnych warunkach do intensywnej nauki, czy przyjmowania nowych znajomych z uczelni.

Śródmieście

Zdecydowanie najdroższe mieszkania na wynajem znajdują się w Śródmieściu. Tak zawsze było, jest i będzie niezależnie od wszystkiego. Jeśli jednak ktoś mimo wyższej ceny marzy o tym, aby mieszkać w ścisłym centrum miasta musi być przygotowany na jeszcze jedno. Zazwyczaj takie oferty dotyczą niewielkich, wręcz małych lokali.

aa

Zobacz ofertę >>

aa

Zobacz ofertę >>

Mimo niewielkiej powierzchni, kawalerki są zazwyczaj tak urządzone i rozplanowane, aby wszystko co naprawdę niezbędne do życia w mieszkaniu było dostępne. Trzeba również pamiętać, że młodym ludziom zazwyczaj nie jest potrzebna duża przestrzeń z dwóch powodów: osoby uczące się, a często także pracujące spędzają w mieszkaniu minimum swojego wolnego czasu - głównie noce. Po drugie, ludziom generalnie zaczyna brakować miejsca z wiekiem, kiedy przybywa rzeczy i domowników.

aa

Zobacz ofertę >>

Mokotów

Dogodnym miejscem, gdzie warto szukać pierwszego mieszkania jest Mokotów. Tutaj ofert jest naprawdę sporo, chociaż nie jest to również najtańsza dzielnica. Istotnym punktem na liście plusów i minusów jest zdecydowanie sąsiedztwo Śródmieścia, rewelacyjne połączenia komunikacyjne (oszczędność czasu) i ładna okolica.

Zobacz ofertę >>

Zobacz ofertę >>

Istnieją też takie perełki jak oferta 2-pokojowego mieszkania przy ul. Gagarina na warszawskim Mokotowie. 46m2 za niecałe 2 000zł, ładna i jasna kuchnia, proste i estetyczne meble, 15 min do centrum miasta sprawiają, że warto zainteresować się okolicą i tą konkretną ofertą.

Zobacz ofertę >>

Białołęka

Mniej dogodną lokalizacją, ale za to tańszą jest Białołęka. Mimo znacznej odległości od Śródmieścia mieszkańcy mogą z łatwością skorzystać z SKM, Kolei Miejskiej, czy licznych połączeń autobusowych.  W ogólnym rozliczeniu czasowym podróż wcale nie jest tak długa jakby się mogło wydawać. W dodatku Białołęka jest bardzo zieloną częścią Warszawy, czym zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Kolejnym plusem dzielnicy jest duży ?ruch? w budownictwie i wiele nowych inwestycji mieszkaniowych.

Zobacz ofertę >>

Zobacz ofertę >>

Zobacz ofertę >>

Wola

Studenci, którym zależy na wyjątkowej bliskości centrum Warszawy powinny zainteresować się ofertami z Woli, kóra jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta, a także ma bardzo dobrze rozwinięte zaplecze usługowo-handlowe. W dodatku ogromna ilość wieżowców, które stanowią siedziby największych światowych firm oferujących korzystne staże i praktyki znajduje się własnie na terenie tej dzielnicy.

Zobacz ofertę >>

Praga Południe

Nie można zapomnieć oczywiście o Pradze-Poludnie. Jest to jedna z atrakcyjniejszych ?miejscówek? na mapie Warszawy. Wyjatkowo spokojna dzielnica, zadbana, idealnie skomunikowana z centrum miasta, posiadająca własny kawałek plaży. Zalet Pragi Płd. jest bardzo wiele wliczając w to bardzo dobre warunki zamieszkania i najmu. Tutaj ofert nieruchomości jest bardzo dużo, więc jest w czym wybierać.

Zobacz ofertę >>

Więcej o: