Listopadowe Targi Mieszkaniowe w Warszawie

Listopadowe Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to ostatnia szansa, by przed końcem roku wybrać mieszkanie, rozpocząć procedurę kredytową i dobrze wykorzystać obniżkę głównej stopy procentowej aż o 0,5 punktu - do najniższego w historii poziomu 2%. Już od przyszłego roku, decyzją KNF, trzeba będzie posiadać minimum 10% wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. W kolejnych latach wymaganie będzie wzrastało o 5% co rok, aż osiągnie poziom 20% w 2017 roku.

Trudny wybór: kupić mieszkanie w tym roku, czy wstrzymać się do następnego? skomentuje Marek Wielgo dziennikarz Gazety Wyborczej i jego goście w publicznej debacie, która odbędzie się 22 listopada o 13.00 na Stadionie Narodowym.

Do zakupu zachęcają niskie stopy procentowe kredytów hipotecznych, okazyjne ceny mieszkań, duży wybór ofert - na targach blisko stu deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych prezentuje bogatą ofertę mieszkań w nowych lokalizacjach, w tym także mieszkania spełniające kryteria rządowego programu Mieszkanie dla młodych. Dopłata od państwa w programie Mieszkanie dla młodych zapewnia w tym roku kupującym - mimo, że pieniądze wypłacane będą dopiero po zakończeniu budowy - żądany przez Komisję Nadzoru Finansowego wkład własny. Badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do rozpatrzenia wniosku, czy ocenę ryzyka zakupu mieszkania zapewniają w swych targowych stoiskach PKO Bank Polski, Pekao SA, Murator Finanse, Deutsche Bank.

 

Mieszkanie dla Młodych bez porównania bardziej dostępne

Dzięki podniesieniu, od 1 października przez wojewodę mazowieckiego tzw. wskaźnika odtworzeniowego metra kwadratowego do blisko 6,6 tys. zł/m2 wzrosła oferta deweloperów mieszcząca się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych. Obecnie na warszawskim rynku jest blisko 2 tys. mieszkań spełniających kryteria programu.

 

W Warszawie od stycznia do końca sierpnia złożono niespełna 1,1 tys. wniosków o dofinansowanie wkładu własnego. Wartość wykorzystanych środków na dopłaty, w całym kraju stanowi zaledwie 29,5% kwoty zarezerwowanej w budżecie na rok 2014. Tegoroczna pula środków nie zostanie przeniesiona na kolejne lata. Bank Gospodarstwa Krajowego zarezerwował już ponad 50 mln zł do wypłaty w 2015 roku, co stanowi z kolei 7% środków przeznaczonych na przyszły rok. Jeżeli dynamika programu zostanie utrzymana, pod koniec przyszłego roku może zabraknąć środków na dopłaty. Bogatą ofertę mieszkań mieszczących się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych prezentują na Targach m.in.: Robyg i Brandt Nieruchomości.

 

Od 2014 roku osoby do 35. roku życia z pomocą państwa mogą zaciągać kredyty na zakup pierwszego mieszkania z rynku pierwotnego. O dopłatę mogą ubiegać się też młodzi, którzy kupią od dewelopera lub zbudują dom jednorodzinny. Pomoc państwa polega na dofinansowaniu wkładu własnego oraz spłacie części kredytu.

 

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady

Tragi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE są, od lat, niezastąpionym źródłem informacji o rynku nieruchomości mieszkaniowych. Bogatej ofercie wystawców towarzyszy szereg wydarzeń pomagających zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum, z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków.

Goście Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE ponadto mogą bezpłatnie korzystać z indywidualnych konsultacji w Centrum Bezpłatnych Porad, w którym działają punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Szczegółowy program targów: www.targimieszkaniowe.pl

 

WSTĘP NA TARGI

23 i 24 listopada (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00

Stadion Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

odwiedzający otrzymują: katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. Atlas Inwestycji Mieszkaniowych w Warszawie i okolicach zawierający lokalizacje aktualnej oferty deweloperów - osiedla mieszkaniowe, kamienice, osiedla domów jednorodzinnych - indywidualnych, bliźniaczych i segmentów oraz Atlas zawiera też mapy wybranych dzielnic Warszawy lub ich części, wyróżnionych ze względu na szybko postępujące procesy urbanizacyjne.

Więcej o: