Polowanie na okazje

Nad naszym rynkiem nieruchomości mieszkaniowych znów świeci słońce. Deweloperzy cieszą się, że kupujący wrócili na rynek - pod względem ilości sprzedanych mieszkań pierwsze trzy kwartały 2014 roku dorównują rekordowym poziomom z lat 2007-2008.

Kupujesz mieszkanie? Policz ratę kredytu

Przepowiednie, jakoby wprowadzenie od początku 2014 r. obowiązkowego 5-procentowego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytów hipotecznych miało ograniczyć popyt nie sprawdziły się, a wręcz przeciwnie - dzięki utrzymującym się niskim stopom procentowym kredyty wciąż pozostają bardzo tanie. Po kilkunastu miesiącach spadków ceny w wielu miastach osiągnęły akceptowalne poziomy. Młodzi nabywcy mogą dodatkowo skorzystać z programu rządowych dopłat do kredytów ?Mieszkanie dla młodych?. Osoby, które planują zakup nieruchomości mieszkaniowych w najbliższym czasie swoje poszukiwania mogą rozpocząć na jesiennej edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

- Kupno mieszkania podczas naszych jesiennych targów jest dobrym pomysłem z kilku powodów. Po pierwsze, można zaciągnąć kredyt hipoteczny na wyjątkowo korzystnych warunkach. Po drugie, zakup pierwszego mieszkania jest teraz łatwiejszy dzięki rządowemu programowi dopłat do kredytów hipotecznych ?Mieszkanie dla Młodych?. Dzięki temu programowi możemy dostać pieniądze na wkład własny do kredytu, wymagany przez przepisy tzw. nowej rekomendacji S. I po trzecie - wystawcy na naszych targach jak zwykle przygotowali wiele atrakcyjnych ofert i promocji, obowiązujących tylko podczas imprezy - mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.

Już 18. i 19. października w Centrum Targowym Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14 przy w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów Krakowa i okolic. Poruszanie się po targach ułatwi specjalny przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę.

 

W imprezie weźmie blisko 100 wystawców, spośród których wielu przygotowało unikalne oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Wspólnota Inwest?, Instal Kraków, Apartamenty Rękawka, Megapolis Osiedle Fi, Polskie Domy, FHU Raf-Pol, P.B. START i wielu innych. Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych małopolskich deweloperów - stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym takich firm jak ATAL, Inter-Bud Developer, Salwator, Super Krak, Wawel Service i in. Liczni wystawcy w swojej ofercie posiadają domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.

Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym - swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Metrohouse, Tecnocasa i in. Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Bank BPH, Bank Pekao, Deutsche Bank, eurobank, PKO Bank Polski, Open Finance i in.) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Zapraszamy szczególnie stoisko eurobanku, który będzie oferował specjalny kredyt targowy "Niski Procent na Targach". Unikalną możliwość skorzystania z oferty kredytu hipotecznego z zerową prowizją będą mieli tylko odwiedzający Targi Mieszkań i Domów.

- Podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu we wszystkie edycje tegorocznych Targów Mieszkań i Domów, które umożliwiają nam dotarcie z ofertą bezpośrednio do naszej grupy docelowej - osób poszukujących finansowania na zakup nieruchomości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników targów, przygotowaliśmy dla nich atrakcyjną ofertę promocyjną - kredyt hipoteczny ?Niski procent na targach? z prowizją 0 złotych. Ze względu na fakt, że standardowa prowizja za udzielenie kredytu mieszkaniowego wynosi 2%, jest to oferta warta szczególnej uwagi - powiedział Krystian Kulczycki, wiceprezes eurobanku.

Na stoisku eurobanku będzie również można odebrać jedną z 500 specjalnych, darmowych kart rabatowych Home Profit, dających stałe zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent w ponad 700 sklepach z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz w całej Polsce. Karta Home Profit daje nieograniczone możliwości oszczędzania, ponieważ jest ważne bezterminowo, a lista miejsc w których można otrzymać rabat nigdy nie jest zamknięta. Program rozwija się cały czas, a wraz z nim rośnie zasięg i ilość punktów partnerskich.

 

Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych - w tym zasad uczestnictwa w rządowym programie dopłat do kredytów hipotecznych ?Mieszkanie dla Młodych? - pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.

 

Wszyscy odwiedzający targ otrzymają towarzyszący targom bezpłatny ?Album Targowy - Kraków i okolice, jesień 2014". Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium ?Jak kupić mieszkanie??, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym nowe reguły dotyczące zaciągania kredytów hipotecznych po wprowadzeniu w życie przepisów tzw. rekomendacji S III.

 

Wśród Patronów Honorowych targów znajdują się m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Miasto Kraków oraz Polski Związek Firm Deweloperskich. Partnerem targów jest firma ATAL, a Partnerem Merytorycznym - Krakowski Rynek Nieruchomości.

 

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl

 

Targi Mieszkań i Domów

18-19. października 2014 r.

Centrum Targowe Chemobudowa

ul. Klimeckiego 14

sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00

 

Chcesz wynająć mieszkanie? Sprawdź ogłoszenia na Domiporta.pl

Szukasz wymarzonego domu? Zobacz nasze oferty

Więcej o:
Komentarze (1)
Polowanie na okazje
Zaloguj się
  • morethantrue

    0

    W Krakowie buduje się znowu na potęgę, ale prawda jest taka, że połowa inwestycji prezentuje się bardzo przeciętnie i by być bliżej centrum są mocno na siłę wciskane w ostatnie wolne przestrzenie. Bardzo ciekawe i ładne inwestycje realizują obecnie SM Salwator (Osiedle Ogrodnicza) - największy plus za lokalizację i nieduże rozmiary inwestycji oraz Bunscha Park realizowany przez Bunscha Park Sp.z o.o. na Dębnikach - ta inwestycja jest naprawdę piękna i jedyny minus, że będzie dosyć duża, a wiadomo, że kameralne budynki są lepsze niż monstrualne osiedla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX