Przetrwali tylko najlepsi

Dane GUS wskazują, że powstaje coraz mniej osiedli mieszkaniowych. Z jednej strony jest to wynik wprowadzenia Ustawy deweloperskiej, która nałożyła nowe wymogi formalne na firmy budowlane, uprawniające do otrzymania pozwolenia na rozpoczęcie sprzedaży. Z drugiej zaś, na rynku zostały tylko te firmy, które poradziły sobie z kryzysem gospodarczym.
Zdaniem przedstawicieli stołecznego dewelopera Neocity, mniejsza liczba nowych projektów świadczy o tym, że rynek został zgodnie z podstawowymi zasadami ekonomii oczyszczony z podmiotów, które nie sprostały okresowi bessy. Nowe osiedla są więc swojego rodzaju wizytówką najlepszych deweloperów.

Okres stagnacji na rynku budownictwa mieszkaniowego zmierza ku końcowi. Obecnie jednak tylko najlepsi deweloperzy mogą pozwolić sobie na realizowanie nowych osiedli. Wiele firm boryka się wciąż z niedokończonymi inwestycjami lub niesprzedanymi lokalami. Takie firmy z pewnością nie podejmą się planowania kolejnych projektów - komentuje Dror Dory Kerem, Dyrektor Zarządzający Neocity.

Deweloper Neocity jest w trakcie realizacji dwóch osiedli w Warszawie - Intenso na Woli oraz NeoVillage na Ursusie. Spółka poszukuje obecnie miejsca pod kolejną stołeczną inwestycję - budowa projektu rozpocznie się jeszcze w 2013 roku.

Więcej informacji na temat Neocity można znaleźć na stronie www.neocity.com.plSprawdź ceny nowych mieszkań w Warszawie na Domiporta.pl

Sprawdź ceny nowych domów w Warszawie na Domiporta.pl

Sprawdź ceny apartamentów w Warszawie na Domiporta.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Przetrwali tylko najlepsi
Zaloguj się
  • Gość: Klaudia

    0

    Fajnie to wygląda, takie małe miasto w mieście. Poza tym można by wymienić dużo plusów mieszkania na Woli: raz, łatwy i szybki dojazd do Centrum, dwa - najbliższa okolica, w której znajdują się kina, markety, park, trzy - stosunkowo niedaleko znajduje się trasa toruńska, umożliwiająca szybki wyjazd z Warszawy. Samo osiedle wygląda ładnie. Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby tutaj mieszkać.

  • Gość: Dorota

    0

    Bardzo ładne wizualizacje. Oby więcej takich osiedli w Warszawie. Z drugiej strony, dobrze że takie osiedle powstaje na Gołąbkach, tam, gdzie nie ma blokowisk z wielkiej płyty, bo często nowe budownictwo ze "starym", peerlowskim "gryzie się", a na Gołąbkach nie ma tego problemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX