Targi Mieszkaniowe Nowy Dom w Warszawie

38 edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE już 8. i 9. września na warszawskim Torwarze. To największa po wakacjach impreza na targowym rynku nieruchomości w kraju.
Blisko 200 wystawców, promocje, premiery, wyjątkowe oferty i rabaty oraz ponad 21 tys. mieszkań w Warszawie, z czego prawie 5 tys. oddanych do użytkowania w drugim kwartale br., bogata oferta nowych mieszkań na wynajem i ostatnie mieszkania w dobiegającym końca rządowym programie Rodzina na Swoim. A wszystko to w niższej nawet o 12% niż w ubiegłym roku cenie za 1 m2. Bogatej ofercie wystawców towarzyszy szereg wydarzeń programowych pomagających zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków.

21 tys. mieszkań do wzięcia

Na targach deweloperzy i spółdzielnie, poza mieszkaniami z oferty 2011 i z pierwszych trzech miesięcy br., przedstawią do sprzedaży blisko 5 tys. mieszkań oddanych do użytkowania w II kwartale tego roku. W nowych projektach dominują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o wielkości 40-60 m2, na które jest największe zapotrzebowanie - przy czym wiele z tych mieszkań jest tak zaprojektowanych, że można je swobodnie przebudować, uzyskując kosztem kuchni dodatkowy pokój z aneksem. A wszystko w niższej nawet o 12% niż w ubiegłym roku cenie za 1 m2.

Nie brakuje w targowej ofercie także mieszkań spełniających kryteria rządowego programu Rodzina na Swoim, w którym Państwo finansuje (w przybliżeniu) połowę odsetek rat płaconych przez pierwszych 8 lat spłaty kredytu, jeśli osobie ubiegającej się o kredyt preferencyjny nie przysługuje tytuł prawny do innego lokalu mieszkalnego.

Rodzina na Swoim

Program Rodzina na Swoim obowiązuje jeszcze tylko do końca tego roku i jest kierowany do młodych osób (do 35 roku życia) z dziećmi, które mają w jego ramach możliwość zakupu mieszkania o maksymalnej powierzchni 75 m2 na preferencyjny kredyt (dopłata do zakupionych 50 m2) lub domu o powierzchni do 140 m2 (kredyt z dopłatą obejmuje dofinansowanie 70 m2). Single mogą kupić mieszkanie do 50 m2, kredyt z dopłatami sfinansuje powierzchnię 30 m2. Mieszkań na kredyt, w których spłacie pomaga państwo należy szukać w targowych stoiskach m.in.: Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, Vicotria Dom, ABM Invest, JW Construction czy Yuniversal Podlaski. Natomiast kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu mieszkania w Programie Rodzina na Swoim należy szukać w stoisku PKO BP.

Na targach można znaleźć także - co prawda dziś jeszcze na etapie realizacji - mieszkania na wynajem, które są odpowiedzią deweloperów na impas spowodowany spowalniającą akcją kredytową. Można także zapoznać się z planowanymi inwestycjami, na które deweloperzy i spółdzielnie otrzymały pozwolenia na budowę przed wejściem w życie tzw. ustawy deweloperskiej.

Istotne

W rezultacie przedłużającej się nadpodaży ceny za metr kwadratowy mieszkań nadal spadają. Na targach można kupić mieszkania w Dolcan Plus o powierzchni od 54 m2 już za 5 tys. zł/m2, natomiast mieszkania 80-83 m2 już od 4,9 tys. zł/m2, zaś w Osiedlu Strumykowa budowanym przez Henpol na Tarchominie lokale o powierzchni 23-107 m2 można nabyć w cenie od 5,9 tys. zł/m2 zł w nowoczesnych budynkach zaplanowanych z myślą zarówno o singlach, jak i rodzinach z dziećmi. W jeszcze niższej kwocie, bo po 5,5 tys zł/m2 oferuje mieszkania Saba Nieruchomości w inwestycji Apartamenty Nadarzyńska w Piasecznie. Ceny mieszkań w inwestycjach Nvum Management: w osiedlu Przy Heroldów położonym w bliskim sąsiedztwie Parku Lasu Młocińskiego oraz Puszczy Kampinowskiej zaczynają się już od 5,5 tys. zł/m2, zaś na Bielanach od 5, 9tys. zł.

Równie korzystne są ceny segmentów w osiedlu "Mistrza i Małgorzaty" w Radzyminie: komfortowy segment zaprojektowany w stylu holenderskim (łączy w sobie prostotę z funkcjonalnością domu) w cenie 3,1tys. zł/m2, dodatkowo deweloper proponuje specjalny rabat dla targowych klientów, którzy dokonają zakupu w czasie do 30 dni od zakończenia targów. Na targach można kupić wszystkie lokale, aż w trzech inwestycjach spółki Ida z 11% rabatem: w Markach są do nabycia: mieszkania trzy i czteropokojowe o powierzchniach 83, 85 i 93 m2, także dwupoziomowe lokale w zabudowie szeregowej o powierzchniach użytkowych całkowitych 119 i 124 m2 (każdy z segmentów ma własny ogródek) oraz dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchniach 113-174 m2 z ogródkami i garażami - gotowe do zamieszkania z systemem odzyskiwania ciepła (rekuperator), gazowym piecem kondensacyjnym oraz instalacją solarną ogrzewania ciepłej wody. Ciekawą propozycję nakierowaną na potrzeby klienta ma na targach Sławbud - dom wykończony pod klucz w cenie budynku w stanie deweloperskim.

Warto odwiedzić na targach stoisko Multi-Hekk, który proponuje kupującym mieszkania w inwestycji Plaza III (realizacja zakończy się w marcu 2013 r.) mieszkanie zastępcze około 40-metrowe w cenie 600 zł miesięcznie aż do dnia odbioru własnego M. Marzenia o nowym mieszkaniu lub domu można będzie spełnić na taragch dzięki bezpiecznemu kredytowi (finansowanie aż do 100% wartości nieruchomości, okres kredytowania do 40 lat) z niską marżą, prowizją nawet 0% i bez opłat za: oszacowanie wartości nieruchomości, kontrolę inwestycji przed wypłatą transzy kredytu czy za kontrolę nieruchomości przed zawarciem umowy kredytu. Specjalnie dla targowych gości tę wyjątkową ofertę kredytu mieszkaniowego dostępnego w złotych przygotowało PKO BP.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady me-mieszkania.pl

W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z wielu dziedzin. Szczególnej uwadze polecane są spotkania poświęcone ustawie deweloperskiej czy trudnym kredytom hipotecznym, usuwaniu negatywnych wpisów w rejestrach bankowych i konsumenckich. Omówione zostaną także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Zainteresowani dowiedzą się jak korzystnie kupić mieszkanie u dewelopera, a z fachowcem obejrzą nowe projekty deweloperskie w Warszawie. Nie do przecenienia są spotkania z inspektorem nadzoru budowlanego, na których można poznać techniczne wskazówki pomagające w uniknięciu błędów przy odbiorze mieszkania.

W czasie warsztatów architekci wnętrz i styliści podsuną wiele pomysłów wykorzystania koloru i światła we wnętrzach, podpowiedzą jak zaprojektować kuchnię. W Strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl funkcjonują punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Dyżuruje także specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach (kredyty hipoteczne dla osób z negatywną historią kredytową) doradca, który pomoże w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej w BIK, ZBP, BIG. na miejscu Ponadto na miejscu można uzyskać wsparcie: analityka kredytowego, prawnika i negocjatora. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Więcej informacji o programie i poradach: www.targimieszkaniowe.pl

Publiczna debata

Jak skończy się rok 2012 dla rynku mieszkaniowego? Nadal kupujący i sprzedający nie mają wielu powodów do satysfakcji: maleje dostępność kredytów mieszkaniowych, w przyszłym roku wygasa program, dzięki któremu część kredytobiorców mogła liczyć na budżetową dopłatę do odsetek. Ponadto inwestycje niektórych deweloperów ogranicza obawa przed ustawą deweloperską, która stawia wymóg posiadania w banku rachunku powierniczego. Jak zaistniała sytuacja odbije się na rynku, co to oznacza dla firm deweloperskich oraz wykonawczych? Czy pogorszenie koniunktury w tej branży może odczuć cała gospodarka?

Na te pytania będziemy szukać wiarygodnej odpowiedzi w trakcie publicznej debaty odbywającej się pierwszego dnia targów, której gospodarzem będzie Marek Wielgo, dziennikarz Gazety Wyborczej. O zabranie głosu w dyskusji poprosiliśmy prezesów największych firm deweloperskich oraz analityków rynku i przedstawicieli wiodących mediów. Debata "Co czeka firmy deweloperskie i ich klientów w 2013 r.?" odbędzie się 8 września na Torwarze, o godzinie 13.00.

WSTĘP NA TARGI

8 i 9 września (sobota-niedziela) w godz. 10.00 - 17.00, TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

Odwiedzający otrzymują Raport "Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe - jesień 2012" z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. A także m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, kupon promocyjny do wykorzystania do 7 dni po targach uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy przedwstępnej z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności. Poszukujący dobrego projektu domu jednorodzinnego dostaną Katalog "Murator PROJEKTY DOMÓW".

Dla osób, które zarejestrują się na: www.targimieszkaniowe.pl/skanska czekają zaproszenia na Targi

Więcej o: