Nazwy miód malina

Gwiazda Morza, Młyny Królewskie, Trzy Żagle czy Cztery Oceny - to nowe trendy w nazewnictwie osiedli mieszkaniowych. Deweloperzy szukają wszelkich sposobów, by wyróżnić swoje projekty.
Jeszcze niedawno większość inwestycji mieszkaniowych nawiązywała do nazw pobliskich ulic czy modnych dzielnic. Modne były osiedla, które w nazwie zawierały dobrze kojarzące się wyrazy lub hasła. W ten sposób mieliśmy wysyp osiedli ze słowem Park, Osada, Villa i Marina. Inwestycji z nazwą Apartamenty nie sposób zliczyć, bo są w większości polskich miast. Powstawały także liczne osiedla Leśne, Słoneczne, Zielone czy Kwiatowe, nie wyłączając kolejnych odmian kwiatów w swoich nazwach. Czasami w jednym mieście było kilka takich samych nazw inwestycji, więc wyszukując jedną inwestycję w internecie, można było zobaczyć kolejne kopie nazw tych osiedli w całej Polsce.

Owszem, co jakiś czas ktoś wyszukał oryginalną nazwę osiedla, ta jednak znacznie odstawała od konkurencji. Było osiedle Harmonia , Biedronka czy Fabryka Giętych Mebli i Parasoli. Teraz wszystko zaczyna się zmieniać. Nadchodzi nowe - mówią inwestorzy. Deweloperzy nie tylko zaskakują nazwami inwestycji, czasem mają one niewiele wspólnego z mieszkaniówką. Bez wizualizacji kupujący mogą nie zrozumieć przekazu dewelopera. Zanim powstanie nazwa nowej inwestycji organizowane są konkursy, a spece od marketingu wyszukują kolejne ciekawe slogany.

We Władysławowie uwagę turystów przyciąga Gwiazda Morza, inwestycja położna niemal przy samej plaży. W Gdańsku Przymorzu powstały osiedla nawiązujące do nadmorskiego położenia tej miejscowości. Na uwagę zasługują Trzy Żagle czy Cztery Oceany. Filozofia nadawania nazw ciekawa. Co do nazwy z oceanami, to nawet spece od geografii zastanawiają się do czego nawiązuje nazwa osiedla. Na Śląsku wielu mieszkańców zaskoczyła nazwa osiedla Forest Hill. Ładnie wygląda na wizualizacji osiedle wrocławskiego dewelopera - Lokum da Vinci.

Podobnie jest w innych miastach. W podwarszawskich Radzyminie powstaje osiedle Mistrza i Małgorzaty. Ładne nawiązanie do powieści Michaiła Bułhakowa. Teoretycznie. - To osiedle tanich komfortowych mieszkań - czytamy na stronie internetowej. W innej podwarszawskiej miejscowości Nowa Wola, tuż przy granicy z Ursynowem powstaje osiedle Miód Malina. - To wyjątkowa oferta dla osób pragnących zamieszkać we własnym domu za cenę średniej wielkości mieszkania - zapewnia inwestor, firma Nasze Miasteczko Development. Fantazja dewelopera czy dobry chwyt marketingowy?

Nawet stolica, w której dominowały osiedla z Towerem czy Apartamentami w nazwie, dała się uwieść nietypowemu nazewnictwu. Na Woli powstaje osiedle o nazwie JK51. Nie ma tu żadnego podtekstu politycznego, nazwa nawiązuje do ulicy Jana Kazimierza i numeru budynku. Ale królewski slogan został przesłany. Wasza Królewska Nierucho(mość) - zachwala deweloper na stronie internetowej osiedla.

Nawet firma Dom Development odeszła od nadawania nazw okolicznych ulic kolejnym inwestycjom. Na Woli powstają Młyny Królewskie. Poprzednia inwestycja tej firmy też zaskoczyła swoją nazwą - osiedle Wilno na warszawskim Targówku. We Włochach trwa z kolei budowa ostatniego etapu osiedla Centroom. Oryginalność dała się też we znaki spółdzielni mieszkaniowej Nasza Chata. Ich Strefa Dębu powstaje na Gocławku.

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym na warszawskiej Woli na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym na warszawskim Targówku na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym w całej Polsce Domiporta.pl

Więcej o: