Mieszkania w ramach Rodziny na Swoim

Coraz trudniej o własne lokum w ramach programu Rodzina na Swoim. Zmieniają się limity cenowe, a sam program zmierza ku końcowi. Nic dziwnego, że zainteresowania nabywców wzrasta.
Jeszcze na początku ubiegłego roku trzy czwarte mieszkań na warszawskim rynku można było kupić, posiłkując się rządowym programem "Rodzina na swoim". Po zmianie zasad we wrześniu ubiegłego roku już tylko 18 procent, a od października - tylko 2 procent. Dziś to niewielki odsetek rynkowej oferty. Po ostatnim obniżeniu limitów, aby otrzymać kredyt z dopłatą cena mkw. lokalu w Warszawie nie może przekraczać 5904 zł na rynku pierwotnym. Niestety, znalezienie lokum spełniającego takie kryteria nie jest łatwe.

Specjalną ofertę sprzedaży mieszkań dostępnych ramach programu Rodzina na Swoim przygotowała firma Green House Development, w swojej inwestycji Apartamenty Wiślane na warszawskiej Białołęce. Od 2 czerwca Programem Rodzina na Swoim objęte są wszystkie mieszkania dwupokojowe metrażach od ok. 38 mkw. w ramach inwestycji Green House Development Apartamenty Wiślane.

Zdaniem Małgorzaty Gryziak Dyrektor Działu Doradztwa Kredytowego firmy Green House Development w ostatnim czasie widać wyraźny wzrost zainteresowania klientów zakupem mieszkań w ramach programu Rodzina na Swoim. - Wiąże się to w dużej mierze z obawami, że od 1 lipca ulegają zmianie limity cen dla programu. Obecnie blisko 90 proc. sprzedaży oferty Green House Development obejmują kredyty zaciągane w ramach Rodziny na Swoim, co świadczy o dużej skali zainteresowania programem. - mówi Małgorzata Gryziak Dyrektor Działu Doradztwa Kredytowego firmy Green House Development.

W dniach 2 i 3 czerwca Green House Development organizuje w biurze sprzedaży Apartamentów Wiślanych przy ulicy Odkrytej 58 w godzinach od 10 do 16 ej Dni Otwarte.

Na odwiedzających czekają mieszkania jedno i dwupokojowe, w najbardziej poszukiwanych metrażach, w specjalnych, promocyjnych cenach. Na miejscu będzie można również skorzystać z porad profesjonalnego doradcy kredytowego, który pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę.