Mieszkania w stolicy coraz tańsze

Szukasz mieszkania w Warszawie poniżej 5 tys. zł za m kw.? Nic prostszego, coraz więcej firm obniża ceny i oferuje takie lokum.
Przy ulicy Głębockiej na Białołęce powstało jedno z wielu osiedli. Deweloper oferuje mieszkania już w cenie 5 tys. zł za m kw. Wydawałoby się - jak na Warszawę - że to dobra cena, wielu klientów, zwłaszcza pracowników stołecznych korporacji jest w stanie kupić za swoją pensję przysłowiowy metr mieszkania. Ale od kilku miesięcy, gdy zaostrzyły się kryteria przyznawania kredytów, deweloperzy zaczęli obniżać ceny. Mieszkań za 4 tys. zł z hakiem, mniejszym lub większym mamy w sprzedaży coraz więcej. Oferty deweloperów przypominają licytację: kto zaoferuje niższą cenę za metr kwadratowy.

Oto kilka przykładów. - Pokochasz nasze ceny - zachwala firma Green House Development i oferuje mieszkania na osiedlu Apartamenty Wiślane już od 4999 zł za m kw. Nieco dalej, po drugiej stronie Białołęki jest jeszcze taniej. Osiedle Zielona Dolina. Mieszkania od 4922 zł za m kw. - to oferta firmy J.W. Construction Holding. Jeszcze niedawno ceny mieszkań w tej białołęckiej inwestycji były o kilkaset złotych wyższe. W tej cenie bez trudu znajdziemy mieszkanie w rządowym programie, nawet po kolejnej obniżce cen. "Najniższe ceny w Warszawie" - od 4800 zł za m kw. - tak cenowo zachwala swoje osiedle Aluzyjna na warszawskiej Białołęce firma Yuniversal Podlaski. Także firma Dom Development ma w swojej ofercie mieszkania w przybliżonych cenach. Tańsze mieszkania można kupić na osiedlu Derby oraz na osiedlu Miasteczko Regaty.

Sprawdź oferty mieszkań w Warszawie

Najwięcej cenowo stracił Wilanów. Jeszcze do niedawna ceny spadły do 6000 tys. zł za metr kwadratowy w nowej, luksusowej inwestycji. Dzisiaj można kupić mieszkania za nieco ponad 5000 zł za m kw. Tańsze oferty są na rynku wtórnym. Klienci, którym zależy na sprzedaży wystawiają swoje mieszkania poniżej 5000 zł za m kw. Dla jednych okazja, dla innych dobra cena lub oferta warta rozpoczęcia negocjacji.

Niższe ceny można spotkać w innych dzielnicach. Na Woli mieszkania w kilku inwestycjach zaczynają się od 6 tys. zł za m kw. To, co prawda są ceny "od", ale jeszcze niedawno i one zaczynały się od wyższego pułapu. Za nieco ponad 6000 zł za m kw. znajdziemy mieszkania na Bemowie i Bielanach. Owszem są i mieszkania w wyższych cenach, ale to są osiedla o wyższym standardzie i nie ma wielu chętnych na takie lokale.

Do niedawna zakup mieszkania na Mokotowie wdawałby się osiągalny tylko dla osób z zasobnym portfelem. Tymczasem już w na niektórych osiedlach w tej dzielnicy można kupić mieszkania, nawet apartamenty od 6500 zł za m kw. Taką ofertę ma firma Unidevelopment na osiedlu Point House. Od 6472 zł za m kw. zaczynają się ceny mieszkań na osiedlu Hubertus, a u konkurencji obok nawet od 6200 zł za m kw. Najtańsza cena za m kw. mieszkania na Mokotowie to 5933 zł za m kw.

Tańsze są także mieszkania na Żoliborzu i w Śródmieściu. Według Barometru cen nowych mieszkań w Warszawie i okolicach wynika, że minimalna cena metra kwadratowego w stolicy zaczyna się od 3129 zł za m kw. To oferta firmy budującej na Pradze Południe. Atrakcyjny cenowo stał się Ursus, tu ceny zaczynają się od 5000 zł za m kw. oraz sąsiednie Włochy. Tu najtańsza cena za metr kwadratowy wynosi 4240 zł. Wiele inwestycji oferuje mieszkania w jednej cenie od 6435 zł za m kw. deweloperzy chcą w ten sposób zachęcić klientów do otrzymania rządowych dopłat. Tańsze są także domy w zabudowie szeregowej. Kilka firm oferuje okazyjne ceny poniżej pół miliona złotych.

Zobacz oferty domów w stolicy

Komentarze (1)
Mieszkania w stolicy coraz tańsze
Zaloguj się
  • krakowskim_targiem

    0

    fakt, ceny coraz niższe, ale to nie zmienia faktu że ludzi dalej na te mieszkanka nie stać :( sama zainteresowałam sie ostatnio tematem i chyba najdogodniejszą dla mnie oferte ma milowicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX