Mistrzowie Photoshopa budują wieżowce: co to za miasto?

Inwestor wieżowca u zbiegu Emilii Plater i Twardej w środą uruchomił nową stronę internetową. Można na niej obejrzeć imponującą nową wizualizację budynku. Ale bliższe jej oględziny wprawiają w konfuzję. Czy rzeczywiście mamy w Warszawie dwa ronda ONZ?...
Na wieczornej wizualizacji wieżowiec Cosmopolitan wydaje się sięgać księżyca. Czy rzeczywiście w naszej szerokości geograficznej Srebrny Glob bywa tak ogromny - trudno jednoznacznie powiedzieć. Ale to nie jedyna zagadka tej wizualizacji. Przyjrzyjmy się budynkom po lewej stronie: widać tam dziesięciopiętrowy blok przy Świętokrzyskiej i blok przy rondzie ONZ, a przy samym brzegu - wieżowiec Ilmet. Jeżeli Świętokrzyska jest po lewej stronie, to jeszcze dalej na lewo jest Pałac Kultury. Nie ma zatem możliwości, żeby odbijał się we frontowej elewacji wieżowca. Ale wieżowiec Ilmet, rondo ONZ i blok przy rondzie widać także... po prawej stronie obrazka. Przy samym prawym brzegu widać też charakterystyczną ukośną windę wieżowca Telekomunikacji Polskiej, który w całej okazałości widać po lewej stronie. Biurowiec Rondo 1 stoi i na lewo i na prawo od Cosmopolitana... Ufff!

- Zewnętrzne renderingi budynku robił dla nas pan Jacek Bajer. W tle przemieszał budynki powycinane z różnych miejsc, żeby stworzyć ciekawszy obraz. To tylko taka wizja artystyczna. Wizualizacje pokazujące widoki z apartamentów na wysokich piętrach są już stuprocentowo poprawne - zapewnia Michał Borowski, prezes spólki Tacit Development, która jest inwestorem Cosmopolitana.

Więcej o: