Nieruchomości: czas mega promocji na rynku

Stołeczni deweloperzy schodzą z cen. Kilkadziesiąt tysięcy upustu to już niemal standard, przy zakupie większych mieszkań można uzyskać zniżkę do 20 proc. ceny mieszkania.
"20 tys. zł w prezencie przy zakupie mieszkania" - zachęca firma TK Development w swojej stołecznej inwestycji Metro Bielany. Bonifikatę do 60 tys. zł proponuje z kolei firma Okam Inwestycje. Taki upust możemy otrzymać przy zakupie mieszkania na nowym osiedlu In City. Podobne upusty można uzyskać u wielu innych inwestorów. Można jednak zaoszczędzić jeszcze więcej.

"Promocja. Zyskaj nawet 132 tys. zł. pokój dziecka w prezencie" - przekonuje Qualia Development. To oferta dla mieszkań na osiedlu w Miasteczku Wilanów. Inwestor zapewnia, że pokój w prezencie otrzyma kupujący większe mieszkanie. Największe, bo aż 20 procentowe upusty zaoferowała niedawno firma Eko Park. Przy zakupie większych mieszkań można było zaoszczędzić nawet 250 tys. zł. A to był dopiero wstęp do negocjacji - tak przynajmniej zapewniał nas handlowiec na targach mieszkaniowych.

Deweloperzy prześcigają się także w licznych promocjach. "Specjalne ceny tylko dla ciebie" - zachęca jedna z firm na warszawskim Mokotowie. "Ty decydujesz ile płacisz" - przekonuje firma MT Development i oferuje klientom domy w Warszawie znacznie poniżej 500 tys. zł. Kolejne oferty potwierdzają wyprzedaż mieszkań przez stołecznych deweloperów.

"Tylko w tym tygodniu - Wynegocjuj cenę swojego mieszkania" - to z kolei hasło firmy Home Invest. Są zatem specjalne promocje, wielkie marcowe obniżki cen, a jeden z deweloperów tak się zapędził, że już od jakiegoś czasu oferuje "wiosenną promocję. Wiosnę można spotkać w wielu miejscach, tę cenową w inwestycji na Pradze Południe.

Zobacz mieszkania - do kupienia w Warszawie  ?


Niższe ceny to efekt zastoju na rynku deweloperskim. Deweloperów zaniepokoiła sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych. Kolejne obostrzenia banków zniechęciły wielu klientów, a ci którzy chcieli kupić mieszkanie odprawiani są z banku z kwitkiem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na targach mieszkaniowych można było odnieść wrażenie, że jest więcej handlowców niż klientów.

Stąd też decyzje o obniżkach cen. Niektóre firmy deweloperskie zeszły z cen nawet 1 tys. zł na metrze kwadratowym. Najtańsze mieszkania na Mokotowie można kupić już od 6 tys. zł. Hasła "Ceny od" co prawda mogą być mylące, ale jeszcze niedawno metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy zaczynał się od dużo wyższych kwot. W Wilanowie kupimy apartament już od 5,4 tys. zł za m kw., a na Białołęce większość mieszkań jest w cenie poniżej 5 tys. zł za m kw. Zadowoleni są zatem ci, którzy teraz myślą o zakupie mieszkania.