Przedszkole w biurowcu

We wrześniu w kompleksie biurowym Adgar Plaza na Służewcu zacznie działać prywatne przedszkole.
Inwestor kompleksu ulokowanego u zbiegu ulic Postępu i Marynarskiej podpisał umowę najmu z siecią przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia. We wrześniu w kompleksie budynków biurowych Adgar zostanie otwarte przedszkole dla 100 dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. To jedna z pierwszych placówek tego typu w dzielnicy biurowej na Służewcu.

Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia zajmie powierzchnię 637 m kw. na parterze w Adgar Plaza. Będzie mieć własny, ogrodzony i wyposażony plac zabaw. Obecnie na terenie placówki trwają prace związane z adaptacją przestrzeni do potrzeb najmłodszych użytkowników. W placówce przewidziano siedem dużych sal o wysokim standardzie wykończenia i wyposażenia wnętrz.

- Dzięki temu, że na terenie naszego kompleksu znajdzie się przedszkole, rodzice będą mogli pozostawiać swoje pociechy pod najlepszą opieką tuż obok swojego biura i zaoszczędzić czas na dojazdach - powiedział Eyal Litwin, wiceprezes w Adgar Investments & Development Ltd.

Na umieszczenie dziecka w tym przedszkolu nie wszystkich będzie stać. Czesne w placówkach Pomarańczowa Ciuchcia w roku szkolnym 2011/12 wynosi ponad 1 tys. zł miesięcznie, a za pakiet zajęć dodatkowych trzeba zapłacić 400 zł miesięcznie.