Orlen w Senatorze

Koncern paliwowy PKN Orlen wyprowadza się z zajmowanych biur m.in. w wieżowcu Warsaw Trade Tower, sprzedaje swoją starą siedzibę przy Pankiewicza i przeprowadza się do biurowca Senator powstającego przy Bielańskiej.
Orlen będzie głównym najemcą Senatora. Zajmie ok. 9 tys. m kw. biurowca, czyli ok. 40 proc. jego powierzchni.

- W czerwcu 2012 r. wygasa umowa na wynajęcie powierzchni biurowej w budynku WTT przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie, dlatego podjęto decyzję o optymalizacji zarządzania powierzchnią biur koncernu zlokalizowanych w różnych miejscach Warszawy. W związku z tym podpisano umowę na wynajem powierzchni biurowej w powstającym budynku Senator - komunikuje biuro prasowe Orlenu.

- Cieszymy się, że część powierzchni w jednym z najnowocześniejszych i najlepiej położonych w stolicy budynków biurowych zostanie zagospodarowana przez największą polską spółkę. To doskonałe połączenie - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Na parterze inwestycji, który zostanie przeznaczony na strefę usługową, powstanie kawiarnia PKN Orlen działająca pod marką Stop Cafe oraz Stop Bistro Cafe. Oprócz Orlenu biura w Senatorze wynajęły już m.in. bank Rabobank Polska i firmy z jego grupy. W sumie wynajęta jest już ponad połowa powierzchni biurowca, który ma zostać oddany do użytku latem 2012 r.

Orlen wynajął biura w Senatorze na pięć lat. Szykując się do przeprowadzki, koncern wystawił na przetarg swoją starą siedzibę przy ul. Pankiewicza 4. Zbudowany w 1996 r. biurowiec służył jako biura Orlenu (a wcześniej CPN) przez 11 lat. Orlen wyprowadził się stamtąd już cztery lata temu, bo budynek zrobił się za ciasny. Od tamtej pory gmach stoi pusty. Za budynek o powierzchni biurowej ok. 5 tys. m kw. Orlen chce dostać 28,8 mln zł.