Rodzina na swoim

 • "Rodzina na Swoim" za 8 lat

  Czy w Polsce istnieje ryzyko niewypłacalności kredytobiorców, którzy wzięli kredyty w ramach programu "Rodzina na Swoim"? Zwraca na to uwagę Komisja Nadzoru Finansowego w publikowanych raportach. Jeśli tak, to o jak dużej skali mówimy?

  Krzysztof Oppenheim, Oppenheim Enterprise
 • "Rodzina na swoim" - kto i na co dostał kredyt?

  Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował ostatnie dane sprawozdawcze z realizacji rządowego programu "Rodzina na swoim". Nadszedł czas na ostateczne podsumowania.

  Emmerson S.A.
 • Podsumowanie programu "Rodzina na Swoim"

  To jest już koniec. Po 5 latach funkcjonowania, program Rodzina na Swoim odszedł do lamusa. Przykre było to pożegnanie, gdyż skutecznie wspierał on Polaków w zakupie własnego mieszkania. Od 2007 roku z preferencyjnych kredytów skorzystało ponad 175 tysięcy gospodarstw domowych. Łączna kwota udzielonych pożyczek przekroczyła 31 mld zł. Deweloperzy są zgodni. Program zdominował sprzedaż i uratował niejednego inwestora mieszkaniowego.

  Mission PR
 • Koniec RnS: Klienci już oczekują na nowy program dopłat

  To już ostatni dzwonek na poszukiwanie mieszkania w programie ?Rodzina na swoim?. W kilku miastach na rynku wtórnym wybór ofert jest bardzo duży. Jednocześnie są takie rejony, gdzie znalezienie mieszkania spełniającego kryteria RnS jest niemożliwe. Serwis Domiporta.pl oraz agencja nieruchomości Metrohouse sprawdziły nastroje kupujących i ich szanse na uzyskanie dopłaty.

  Raport Domiporta.pl i Metrohouse
 • "Mieszkanie dla Młodych" - mniejsze zadłużenie w banku

  Wygląda na to, że program "Mieszkanie dla Młodych", którym rząd chce zastąpić odchodzącą "Rodzinę na Swoim", pozwoli korzystnie zmniejszyć wysokość kredytu zaciąganego w banku na zakup mieszkania.

  Małgorzata Bartek, Dział Analiz Rynku WGN
 • Kocham cię i mieszkanie nasze. Biorą ślub, by dostać dopłatę

  Kocham cię i mieszkanie nasze. Biorą ślub, by dostać dopłatę

  Od sierpnia w urzędach stanu cywilnego w Trójmieście tłok, jakiego nikt nie pamięta. Nie tylko miłość popycha młodych do sformalizowania związku. Chcą zdążyć z kupnem tańszego mieszkania, bo tylko do końca roku można skorzystać z rządowego programu dopłat ?Rodzina na swoim?

  Anna Umięcka
 • Kredyt hipoteczny w 2013 roku - będzie łatwiej?

  W 2013 roku może być łatwiej zaciągnąć kredyt hipoteczny. O ile oczywiście sprawdzą się przewidywania ekspertów i finansistów, a rząd uruchomi nowy program wsparcia dla kupujących mieszkania. Czego konkretnie można się spodziewać?

  Michał Świech
 • Co zastąpi "Rodzinę na Swoim"?

  "Mieszkanie dla Młodych" to propozycja rządu, która ma zastąpić dotychczas obowiązujący program "Rodzina na Swoim". Zgodnie z danymi Eurostat w Polsce 2,5 miliona osób w wieku od 25 do 34 lat mieszka z rodzicami. To właśnie ta grupa będzie beneficjentem nowego programu.

  Mission PR, red. O.B.
 • Ostatnia szansa na kredyt w "Rodzinie na Swoim"

  Jeszcze tylko 3 miesiące na znalezienie mieszkania mają osoby, które chcą skorzystać z kredytu w ramach rządowego programu "Rodzina Na Swoim." Zgodnie z zapisami ustawy o rządowym wsparciu, wniosek kredytowy musi zostać złożony jeszcze w tym roku. Niestety wiele wskazuje, że mieszkań dostępnych w ramach programu będzie jeszcze mniej, z powodu niższych limitów, jakie będą obowiązywać w IV kwartale.

  Michał Krajkowski - główny analityk, Dom Kredytowy Notus, red. O.B.
 • Rodzina na swoim last minute

  Jeśli myślisz o kupnie mieszkania, a chciałbyś skorzystać z budżetowej dopłaty do kredytu w ramach programu ?Rodzina na swoim?, to zostały ci już tylko niespełna trzy miesiące na decyzję

  Marek Wielgo
 • Od 1 października nowe limity w "Rodzinie na swoim"

  Od poniedziałku zmieniają się limity w programie ?Rodzina na swoim". Spadają w Opolu, Olsztynie, Kielcach, Warszawie i we Wrocławiu, rosną w Bydgoszczy, Toruniu, Rzeszowie i Białymstoku.

  anpop, IAR
 • "Rodziny na Swoim" na Bemowie

  Prawie sto mieszkań powstanie na nowym osiedlu przy ul. Batalionów Chłopskich na Bemowie. To jedna z ostatnich nowych inwestycji, w której mieszkania można kupić za kredyt z budżetową dopłatą do odsetek w ramach programu "Rodzina na Swoim".

  Michał Wojtczuk
 • Koniec Rodziny na swoim

  Tylko do końca roku można starać się o kredyt hipoteczny w programie Rodzina na Swoim. Z wyliczeń Expandera wynika, że dzięki dopłatom, przez osiem kolejnych lat, można oszczędzać ok. 700 zł miesięcznie

  Anna Umięcka
 • Nieprzychylny rynek kredytowy

  Uzyskanie finansowania na zakup mieszkania nie jest dziś łatwe, a w przyszłym roku może być jeszcze trudniejsze. Jest jednak o co walczyć.

  RED Real Estate Development, red. O.B.
 • Rodzina na swoim tylko do końca roku

  Tylko do końca roku można korzystać z programu ?Rodzina na swoim?. Ci, którzy zdążą, dołączą do grona ponad 160 tys. osób, które od 2007 roku wzięły kredyt z dopłatą.

  Michał Świech.
 • Ostatnie pół roku programu "Rodzina na swoim"

  Ostatnie pół roku programu "Rodzina na swoim"

  Rozpoczęło się ostatnie półrocze funkcjonowania programu "Rodzina na swoim". Eksperci rynku nieruchomości podkreślają, że program ewoluował we właściwym kierunku i wypełniał cele, dla których został utworzony.

  Emmerson S.A.
 • Jak deweloperzy omijają wskaźniki "Rodziny na swoim"?

  Jak deweloperzy omijają wskaźniki "Rodziny na swoim"?

  Analizy wykazują, że program "Rodzina na swoim" odgrywa znaczącą rolę na polskim rynku nieruchomości i to właśnie on wpływa na wysoki popyt. Mimo, że są to ostatnie miesiące funkcjonowania programu, deweloperzy robią wszystko, by zakwalifikować swoją ofertę do rządowych dopłat.

  Emmerson S.A.
 • Mieszkanie z dopłatą od państwa

  Myślisz o kupnie mieszkania lub budowie domu za kredyt? Jeśli chcesz, by państwo pomagało ci go spłacać w ramach programu "Rodzina na swoim", to na decyzję pozostało ci tylko niespełna pół roku. Gra jest warta świeczki, bo dzięki budżetowej dopłacie można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  Marek Wielgo
 • Co zamiast "Rodziny na swoim"?

  Co zamiast "Rodziny na swoim"?

  Zgodnie z art. 12a ustawy o finansowym wsparciu rodzin i innych osób w nabywaniu własnego mieszkania kredyty preferencyjne będą udzielane na podstawie wniosków złożonych do końca bieżącego roku. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko koniec programu "Rodzina na swoim" po sześciu latach jego funkcjonowania. Czy coś ten program zastąpi?

  Emmerson S.A.
 • Ile przyznano w Rodzinie Na Swoim?

  Ile przyznano w Rodzinie Na Swoim?

  Jeszcze tylko do końca roku można skorzystać z programu Rodzina Na Swoim. Czy zmiany, jakie weszły w życie 31 sierpnia 2011 r oku, przyczyniły się do ograniczenia czy do wzrostu liczby zaciąganych kredytów z rządowym wsparciem?

  Emmerson S.A.
 • "Rodzina na Swoim" - singiel zyskał na zmianach

  Preferencyjny kredyt z dopłatami rządowymi to doskonały sposób na obniżenie kosztów kredytu mieszkaniowego, pod warunkiem że kwalifikujesz się do grona osób, które mogą skorzystać z programu "Rodzina na Swoim". Oszczędności sięgają nawet do 50% odsetek przez okres pierwszych 8 lat. Nic dziwnego, że tak wiele osób zdecydowało się zaciągnąć kredyt z dopłatami, tym bardziej, że warunki uzyskania zmieniły się z dniem 31 sierpnia br.

  reklama
 • Kredyt z dopłatami taniej w Pekao!

  Kwalifikujesz się do "Rodziny na Swoim?" Zamierzasz kupić na kredyt nieruchomość? Sprawdź ofertę Banku Pekao SA. Możesz dostać tańszy kredyt!

  reklama