Mieszkania na świecie

 • Nietypowe okazje, czyli nieruchomości dla wybrednych
 • Islandia odnawialna

  Islandia odnawialna

  Islandia to kraj-fenomen. Nie dość, że energia elektryczna jest tam najtańsza w Europie, to jeszcze w całości pochodzi ze źródeł odnawialnych.

  Michał Świech
 • Jak się mieszka w Islandii?

  Jak się mieszka w Islandii?

  Lodowce przygniatają islandzkie wulkany, a góra długów - gospodarstwa domowe. Islandczycy należą do najbardziej zadłużonych na świecie. A wszystko przez dążenie do posiadania własnej nieruchomości.

  Michał Świech
 • Zamieszkać na świecie: Nowy Jork

  Jak wyobraża sobie Nowy Jork ktoś, kto nigdy tam nie był? Wieżowce, tłum na ulicach, niezliczone żółte taksówki, wieczory jasne od świateł. Co myśli ktoś, kto pierwszy raz wychodzi z samolotu na nowojorskiej ziemi? "Jakie to wszystko duże" - tak, od czasów wyprawy Pawlaka i Kargula za ocean niewiele się zmieniło. A co mówią o New York City ci, którzy tam mieszkają? To miasto nigdy nie zasypia...

  Justyna Dybcio
 • Mieszkanie ala italiano

  Młodzi, którzy przyjeżdżają za pracą do Mediolanu mieszkają na wynajętych metrach kwadratowych. Nowożeńcy zostają w domach rodzinnych albo kupują mieszkania na kredyt. Ile we Włoszech bajkowej Italii?

  Jolanta Nowak
 • Zamieszkać na świecie: Hongkong

  - Hong Kong jest jak Nowy York przeniesiony do Azji - podsumowuje Marcin, który od 9 lat mieszka tam z rodziną. Jednych to miasto przytłacza wielkością i tempem życia. Kilkudziesięciopiętrowe bloki, średnio ponad 6 tys. osób przypadających na kilometr kwadratowy, hałas i kultura osobista mieszkańców ?made in China?, która Europejczyków może wprawić w osłupienie. Ale ci, którzy chcą zrobić karierę zawodową nie mogli lepiej trafić.

  Justyna Dybcio
 • Wynajem po europejsku

  Większość krajów europejskich dość ściśle reguluje rynek wynajmu. Poza Finlandią nie ma kraju, gdzie byłaby pełna swoboda w zakresie ustalania cen lub długości trwania umowy. O jakie konkretnie regulacje chodzi?

  Michał Świech
 • Wynajem po europejsku

  Większość krajów europejskich dość ściśle reguluje rynek wynajmu. Poza Finlandią nie ma kraju, gdzie byłaby pełna swoboda w zakresie ustalania cen lub długości trwania umowy. O jakie konkretnie regulacje chodzi?

  Michał Świech
 • W pięciu smakach, czyli jak się mieszka w Azji

  Pięć azjatyckich metropolii znajduje się na liście ulubionych miast miliarderów. Przeciętni mieszkańcy tych miast niewiele mają jednak wspólnego z rezydencjami dla bogatych. Jakie mają mieszkania i dlaczego niektórzy nie mają ich wcale?


  Michał Świech
 • Chorwacja - dobre miejsce na inwestycję w nieruchomości?

  Wraz ze stopniowym bogaceniem się polskiego społeczeństwa rośnie liczba osób, które mogą sobie pozwolić na wypoczynek za granicą. Jednym z krajów coraz częściej wybieranym przez Polaków, jako miejsce nie tylko na spędzenie urlopu, ale także na inwestycję w nieruchomości, jest Chorwacja.

  Emmerson S.A.
 • Powrót nad Morze Czerwone

  Mieszkanie o powierzchni 40 m2 w miejscowości turystycznej nad Morzem Czerwonym kupić można już za 40 tys. zł. Apartamenty są znacznie droższe, jednak sprzedawcy obiecują, że mogą zarabiać. Czy jednak rewolucyjna gorączka opadła na tyle, żeby wróciło zainteresowanie tym rynkiem?

  Michał Świech
 • Wynająć w Berlinie, zamieszkać w Hamburgu

  Wynajęcie mieszkania kosztuje w Niemczech nieco tylko więcej niż w Polsce. Znacznie mniej w Berlinie niż w Monachium. A dokładne przepisy chronią interesy lokatorów. Zaskakujące? Być może. Inne niż w Polsce? Na pewno.

  Michał Świech
 • Niemcy - dobre miejsce na inwestycję w nieruchomości?

  O specyfice rynku mieszkaniowego w Niemczech świadczą długoterminowe dane dotyczące indeksów cenowych. Podczas gdy w większości krajów OECD realne ceny nieruchomości mieszkaniowych między 1975 a 2004 wzrosły, w Niemczech odnotowano ich nieznaczny spadek.

  Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.
 • Egipt - czy to już czas na inwestycję?

  Niestabilna sytuacja polityczna w pierwszych miesiącach bieżącego roku przełożyła się oczywiście na sytuacją gospodarczą w Egipcie. Z kraju wyjechali zagraniczni turyści, a notowania giełdowe były zawieszone przez około miesiąc. Czy uwzględniając ostatnie wydarzenia tamtejszy rynek nieruchomości może być atrakcyjny dla polskich inwestorów?

  Emmerson S.A.
 • Afryka - dla ryzykantów

  Rynek nieruchomości w Afryce jest tak zróżnicowany, jak sam kontynent. Daje ciekawe okazje do inwestycji, obarczone jednak sporą dozą ryzyka.

  Michał Świech
 • Ile za M w Pradze? A ile w Budapeszcie?

  W większości krajów Europy Środkowej ceny nieruchomości są niższe niż w Polsce. Co nie znaczy, że mieszkania są również łatwiej dostępne.

  Michał Świech