Mieszkania na świecie

 • Włosi rozdają swoje zamki - za darmo

  Włosi rozdają swoje zamki - za darmo

  Włoska Agencja Nieruchomości (ADD) zarządzająca również lokalami o historycznej wartości postanowiła część z nich oddać prywatnym inwestorom. Za darmo! Jest jednak jeden warunek.

  Bartłomiej Baranowski
 • Nie stać Cię na dom bo jesz awokado - deweloper z Australii wzburzył świat
 • Największy ogród wertykalny znajduje się w stolicy Kolumbii

  Największy ogród wertykalny znajduje się w stolicy Kolumbii

  Ogród wertykalny czyli inaczej zielona ściana to pomysł francuskiego botanika - Patricka Blanca. Jego rozwiązanie jest używane pod każdą szerokością geograficzną, ale obecnie największa zielona ściana znajduje się w Bogocie.

  Bartłomiej Baranowski
 • Rosjanie walczą o swoje "chruszczowki"

  Rosjanie walczą o swoje "chruszczowki"

  Nawet 20 tysięcy Rosjan mogło protestować przeciwko planom rządu dotyczącym likwidacji tzw. chruszczowek. Według planów rządu FR ma zostać wyburzonych nawet 8 tysięcy bloków.

  Bartłomiej Baranowski
 • 2000 euro na start oraz niższy czynsz w zamian za zamieszkanie we włoskiej wiosce - to fake news
 • Obcokrajowcy nakręcają amerykański rynek nieruchomości

  Niskie ceny na amerykańskim rynku nieruchomości przyciągają obcokrajowców. Na gorących rynkach mieszkaniowych (dosłownie i w przenośni), takich jak Floryda, Arizona czy Las Vegas, ceny spadły od 2007 roku o 50-60%. Najliczniejszą grupę kupujących stanowią tam Kanadyjczycy. Ale w ostatnich miesiącach pojawiła się silna konkurencja - z Chin.

  Małgorzata Battek, WGN Nieruchomości, John Budz, Realty Executives, USA, partner WGN
 • Inteligentne miasta już tu są

  Nie potrzeba budować ich od podstaw. Inteligentne miasta to sprytne rozwiązania wdrażane w już istniejących aglomeracjach. Oto kilka przykładów.

  Michał Świech
 • Jak się mieszka w innych krajach?

  Kto zakłóca nocny spokój sąsiadom, zapłaci wyższy czynsz. Tak jest w Niemczech. Z jakimi jeszcze regulacjami można spotkać się, mieszkając za granicą? Sprawdź, zanim zdecydujesz się tam przenieść.

  Michał Świech
 • Off the grid - domy daleko od sieci

  Czy można wygodnie mieszkać w budynku odciętym od sieci elektrycznej, wodociągów i gazu? Okazuje się, że można. I robi tak coraz więcej ludzi.

  Michał Świech
 • Pora na czynszówki

  Od pewnego czasu nasi "mieszkaniowi decydenci" chcą jak największą liczbę Polaków uczynić właścicielami mieszkań. Ale czy powszechna własność mieszkaniowa w takim kraju jak Polska to dobre rozwiązanie?

  Jacek Życiński
 • Student szuka mieszkania...za granicą

  Wielkimi krokami zbliża się nowy rok akademicki. Wśród polskich studentów zapanowała istna gorączka mieszkaniowa. Jednak nie tylko w Polsce sierpień i wrzesień to miesiące wytężonej pracy dla agencji nieruchomości oraz portali ogłoszeniowych. Przyjrzyjmy się, jak wygląda wynajem w innych krajach.

  Patrycja Brąglewicz
 • Ekomiasta XXI wieku

  Na całym świecie powstają (lub są planowane) zupełnie nowe miasta. Mają być technologiczne zaawansowane i ekologicznie zrównoważone. Oto kilka przykładów takich przedsięwzięć.

  Michał Świech