Wynajem

 • Czy warto wynająć mieszkanie studentom?

  Najniższe ceny, jak i największy wybór mieszkań do wynajmu dla studentów przypadają na okres wakacyjny. Bardziej zapobiegliwi znajdują w tym czasie lepsze lokalizacje i tańsze mieszkania.

  Paulina Michniak, WGN Nieruchomości
 • Luksusowy wynajem loftów

  Dwa pokoje za 6 tys. czynszu miesięcznie - tyle płacą artyści i firmy, które decydują się na wynajem loftów. Postindustrialne mieszkania ciężko upolować, bo z reguły właściciele nie chcą się z nimi rozstawać.

  Jolanta Nowak-Korucu
 • Akcja "Mieszkania dla młodych" - najem lepszy od kupna?

  Na Zachodzie, jeśli ktoś nie ma pieniędzy na własne mieszkanie albo nie chce go kupować, może zamieszkać w czynszówce. A u nas? Rośnie grupa młodych Polaków, których nie stać ani na jedno, ani na drugie. Spróbujemy to uprzytomnić rządzącym, bo w przeciwnym razie nie kiwną palcem w tej sprawie!

  Marek Wielgo
 • Szukamy w internecie mieszkania do wynajęcia

  Jesień to najgorętszy okres na rynku najmu mieszkań. Jak co roku zarówno najemcy, jak i wynajmujący sięgają do największej bazy informacji, jaką jest Internet. W jaki sposób się nim posłużyć, żeby znaleźć dokładnie to, czego szukamy? Jak sprawdzić, czy internetowe obietnice mają pokrycie w rzeczywistości? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

  Milena Hernik, red. O.B.
 • Czynsze lekko w górę

  Od 1 do 3 proc. wzrosły w drugim kwartale ceny wynajmu mieszkań w dużych aglomeracjach - podaje Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem ?Mieszkanicznik?.

  mawi
 • Kupić czy wynająć mieszkanie?

  Zbliża się rok akademicki, a wraz z nim tysiące nowych studentów i ich rodziców stają przed dylematem - kupić mieszkanie czy wynająć? Okazuje się, że kupno mieszkania może być lepszym rozwiązaniem.

  Alicja Dahlke Forte PR, red. O.B.
 • Jak zostać współlokatorem?

  Przyjaciel, osoba z rodziny, znajomy ze studiów - to współlokator idealny. Jeśli nim nie jesteś, musisz wystartować w castingu albo zostać polecony na Facebooku. Trwa sezon poszukiwań.

  Jolanta Nowak-Korucu
 • Student szuka mieszkania...za granicą

  Wielkimi krokami zbliża się nowy rok akademicki. Wśród polskich studentów zapanowała istna gorączka mieszkaniowa. Jednak nie tylko w Polsce sierpień i wrzesień to miesiące wytężonej pracy dla agencji nieruchomości oraz portali ogłoszeniowych. Przyjrzyjmy się, jak wygląda wynajem w innych krajach.

  Patrycja Brąglewicz
 • Poradnik wynajmującego (studenta)

  Problemy z miejscami w akademiku powodują, że wielu studentów musi poszukać alternatywnego lokum do zamieszkania na czas nauki w innym mieście. Sierpień i wrzesień to czas na znalezienie odpowiedniego mieszkania do wynajęcia.

  Olimpia Bronowicka - Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, red. O.B.
 • Mieszkanie dla studenta

  Mieszkanie dla studenta

  Minęły już czasy, kiedy studenci zadowalali się stancją lub bardzo skromnym lokum na peryferiach miasta. Nie zmieniło się jedno: zarówno wynajmujący mieszkania, jak i potencjalni najemcy wciąż muszą uważać na oszustów.

  Marek Wielgo
 • Wynajem po studencku

  Mówią, że nie palą i nie mają zwierząt, a na spotkania przychodzą z rodzicami. Studenci, którzy szukają mieszkań na najbliższy rok akademicki, muszą się postarać, aby zdobyć zaufanie wynajmujących i klucze do ich lokum.

  Jolanta Nowak-Korucu
 • Wakacyjny wynajem można opodatkować na trzy sposoby

  Wakacje to czas żniw na rynku najmu w popularnych turystycznie miejscowościach. Z przychodów osiąganych z tytułu najmu pokoi letnikom trzeba się jednak podzielić z fiskusem. Jak się z nim rozliczać w sposób najbardziej dla siebie korzystny - radzą Katarzyna Rola-Stężycka z Tax Care i Bartosz Turek z Home Broker

  mawi
 • Wynajem mieszkania a obowiązek meldunkowy

  Osoby wynajmujące mieszkania często unikają meldowania swoich lokatorów, obawiając się, że w przypadku, gdy ci nie będą w terminie opłacać czynszu albo w inny sposób nie będą wywiązywać się z umowy, właściciel nie będzie miał możliwości pozbycia się takiego najemcy.

  Radosław Pluciński, radca prawny, Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna, Oddział we Wrocławiu
 • Najem okazjonalny - od strony prawnej

  Najem okazjonalny - od strony prawnej

  Przyjęty przez Radę Ministrów w dniu 4 sierpnia 2009 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw, wprowadza do ustawy o ochronie praw lokatorów (dalej: ?ustawa o ochronie lokatorów?) instytucję najmu okazjonalnego lokalu mieszkalnego.

  Joanna Borczyk - Adwokat oraz Monika Góralczuk - Aplikant radcowski, Departament Nieruchomości, Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna