Sprzedaż

 • Ważne, że niepowtarzalne

  Ważne, że niepowtarzalne

  Mogą być maleńkie lub ogromne. Ważne, że są niepowtarzalne. Oto nieruchomości, które w największych miastach Polski są klasą samą dla siebie.

  Michał Świech
 • Jak przygotować dach do zimy?

  Jak przygotować dach do zimy?

  Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.

  Informacja prasowa
 • Rynek apartamentów i mieszkań w zimowych kurortach turystycznych

  Rynek apartamentów i mieszkań w zimowych kurortach turystycznych

  Zimowe miejscowości turystyczne, takie jak Zakopane, Karpacz, Wisła czy Szklarska Poręba, podobnie jak ich odpowiedniki nad morzem, to bardzo atrakcyjne lokalizacje dla nieruchomości, szczególnie apartamentów jeśli nabywane są w celach inwestycyjnych, czyli na wynajem. Ceny mieszkań i apartamentów w tych miejscowościach są średnio o 1000 - 1500 zł za metr kwadratowy wyższe od uśrednionych cen dla całego kraju. Częstokroć są to stawki zbliżone do cen obowiązujących w największych miastach tj. we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie.

  Marcin Moneta, Analityk Rynku Nieruchomości WGN
 • Dobry moment na zakup mieszkania

  Dobry moment na zakup mieszkania

  Duży wybór lokali, stabilne ceny na rynku i niskie stopy procentowe - te czynniki powinny zachęcić zastanawiających się nad zakupem mieszkania do podjęcia decyzji jeszcze w tym roku. Za niecałe dwa miesiące sytuacja ulegnie zmianie. Od 2014 roku wejdzie bowiem w życie nowa Rekomendacja S, która uniemożliwi zaciągnięcie kredytu bez wkładu własnego. To kolejny powód, dla którego warto zainteresować się dostępną ofertą mieszkaniową już teraz.

  Informacja prasowa
 • Niskie limity cen w programie MdM ograniczają ofertę mieszkaniową

  Niskie limity cen w programie MdM ograniczają ofertę mieszkaniową

  Już za niecałe dwa miesiące zacznie funkcjonować nowy program państwowego wsparcia przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego. Dla przypomnienia program Mieszkanie dla Młodych ma pomóc młodym małżeństwom i osobom samotnym do 35. roku życia w zakupie pierwszego mieszkania.

  Magdalena Paluch, Dział Analiz WGN
 • Ceny mieszkań i domów na rynku pierwotnym w Warszawie i okolicach
 • Chcesz skorzystać z MdM? Tyle może kosztować Twoje mieszkanie

  Chcesz skorzystać z MdM? Tyle może kosztować Twoje mieszkanie

  Z początkiem 2014 r. ma ruszyć program Mieszkanie dla Młodych. Jednym z warunków skorzystania z dofinansowania jest, aby cena mieszkania nie przekraczała określonego limitu. Już wiadomo, ile będzie on wynosił.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Jak zaaranżować niedużą łazienkę

  Jak zaaranżować niedużą łazienkę

  Kiedy mieszkasz na małym metrażu jednym z priorytetów jest zmaksymalizowanie przestrzeni. Wbrew powszechnemu przekonaniu, możemy przechowywać rzeczy w szykowny sposób i skutecznie zapanować nad bałaganem. Popularność programów o porządkowaniu i organizowaniu przestrzeni, pozwala nam czerpać inspirację do tego jak najlepiej radzić sobie z nadmiarem przedmiotów.

  Katarzyna Nowińska, Cerative Home Staging
 • Gdzie i za ile kupisz mieszkanie?

  Gdzie i za ile kupisz mieszkanie?

  100 tys. zł oznacza ciężkie poszukiwania, 200 tys. zł zagwarantuje średniej jakości lokal, 500 tys. zł pozwoli na przebieranie w ofertach - jakie mieszkanie i gdzie kupisz za każdą z tych kwot?

  Michał Świech
 • Deweloperskie ostatki

  Deweloperskie ostatki

  Kupując jedno z ostatnich mieszkań w ramach danej inwestycji można sporo zaoszczędzić. Lokal może oferować jednak niższy komfort.

  Michał Świech
 • Kup mieszkanie na kredyt - przyjdź na Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

  Kup mieszkanie na kredyt - przyjdź na Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

  Blisko 100 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych. Bez mała 2 tys. mieszkań w tym także inwestycje spełniające kryteria nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych. Centrum Rynku Wtórnego prezentujące aktualne oferty wszystkich typów nieruchomości pod patronatem Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Oferty finansowania zakupu mieszkania nawet do 100% jego wartości (po zabezpieczeniu z tytułu brakującego wkładu własnego), badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do rozpatrzenia wniosku, ocena ryzyka zakupu mieszkania. Warsztaty, wykłady i prelekcje. Publiczna debata dotycząca nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych. A wszystko to już 23 i 24 listopada na Torwarze, można zobaczyć, dotknąć i kupić na 43. edycji targów mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.

  materiały prasowe
 • Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych

  Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych

  Już w najbliższy weekend, od 8 do 10 listopada 2013 r. odbędą się 10. Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych. Wydarzenie, organizowane przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt, obchodzi w tym roku jubileusz. Każda edycja cieszy się zainteresowaniem dziesiątek tysięcy osób. Domy pasywne będzie można odwiedzić też w Polsce.

  informacja prasowa
 • Czy z pensji statystycznego Polaka da się "uzbierać" na mieszkanie?
 • Kredyt nasz poprzedni

  Kredyt nasz poprzedni

  Instytucja kredytu hipotecznego przez wiele lat była sprawną machiną wpływającą korzystnie na obrót nieruchomościami w Polsce. Banki polskie nigdy nie udzielały kredytów lekkomyślnie. Zawsze skrupulatnie analizowały tak nieruchomość, jaka miała być przedmiotem zakupu, jak i zdolność kredytową nabywcy.

  Joanna Lebiedź, rzecznik prasowy PFRN
 • Ceny mieszkań i domów na rynku pierwotnym w Warszawie i okolicach
 • Na jakie dofinansowanie można liczyć w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?

  Na jakie dofinansowanie można liczyć w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?

  Program Mieszkanie dla Młodych ma ruszyć dopiero z początkiem 2014 r. Jednak mieszkańcy zdecydowanej większości miast i miasteczek Polski już mogą obliczyć, jakie dofinansowanie będzie im przysługiwało, jeśli stosowny wniosek złożą w I kwartale przyszłego roku. Co nie dziwi, najwyższe dopłaty będą dostępne w Warszawie.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?

  Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?

  Kredyt hipoteczny spłacany przez wielu Polaków jest najtańszą formą finansowania, ale i zobowiązaniem stanowiącym dla kredytobiorcy duże obciążenie. Na przestrzeni wielu lat często pojawia się chęć wcześniejszej spłaty choćby części kredytu. Czy to dobry pomysł?

  Gabriela Drzymalska, Comperia.pl
 • Masterm w konkursie na najpiękniejszy budynek w Poznaniu

  Masterm w konkursie na najpiękniejszy budynek w Poznaniu

  W bieżącym tygodniu ogłoszeni zostaną laureaci konkursu o nagrodę im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną 2012 roku w Poznaniu.

  Anna Gregorczyk, Fotoarchitektura, artykuł sponsorowany
 • Co zrobić aby zapamiętano nasza ofertę?

  Co zrobić aby zapamiętano nasza ofertę?

  Każdy z nas ma w sobie coś, co go wyróżnia spośród innych. Czy to sposób bycia, prowadzenia rozmowy, elokwencja, blizna na lewym ramieniu czy zielone oczy. Mamy mocne i słabe strony, które stanowią o naszej wartości. Podobnie, plusy i minusy posiadają nieruchomości.

  Łukasz Kruszewski - specjalista marketingu nieruchomości
 • Ceny mieszkań i domów na rynku wtórnym w Warszawie i okolicach
 • Mały dom na dużej działce - tego chcemy