Sprzedaż

 • Kredyty hipoteczne w 2014 r. z wkładem własnym i najwyżej na 35 lat

  2014 r. przyniesie sporo zmian na rynku kredytów hipotecznych. Nie będą już udzielane kredyty na 100 proc. wartości nieruchomości. Maksymalny okres kredytowania zostanie ograniczony do 35 lat. Z drugiej strony - niektórzy kredytobiorcy będą mogli liczyć na dofinansowanie ze Skarbu Państwa w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Nowe zadanie inwestycyjne w Brwinowie

  Nowe zadanie inwestycyjne w Brwinowie

  W styczniu rozpoczęto budowę kolejnych budynków w inwestycji zlokalizowanej w podwarszawskim Brwinowie, przy ul. Sportowej. W ramach nowego zadania inwestycyjnego powstaną dwa bloki, a w nich 60 mieszkań od 36,8 mkw. do 68,11 mkw.

  Informacja prasowa
 • Zobacz, gdzie powstaną nowe drapacze chmur w 2014 roku
 • Koniec kredytów na 100 proc. ceny mieszkania

  Od 2014 roku kupujący lokal mogą potrzebować nawet kilkudziesięciu tysięcy zł wkładu własnego. Koniec możliwości zaciągania kredytu na sto procent wartości mieszkania ma ograniczyć ryzyko kredytowe.

  Michał Świech
 • Idzie nowe na rynku nieruchomości

  Idzie nowe na rynku nieruchomości

  Mieszkanie dla młodych, nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych oraz wygaśniecie ulgi podatkowej na materiały budowlane - to tylko niektóre ze zmian jakie czekają nas w nadchodzącym roku.

  Michał Świech
 • Zbyt niskie limity cenowe w programie MDM

  Zbyt niskie limity cenowe w programie MDM

  Program Mieszkanie dla Młodych wywołuje spore obawy, nie tylko obserwatorów rynku, ale i klientów. Limity cen metra kwadratowego nieruchomości, do których państwo ma dopłacić, są na niektórych rynkach tak niskie w stosunku do stawek średnich, że niełatwo będzie znaleźć nieruchomość spełniającą wymogi.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Ceny sprzedaży różnią się od ofertowych

  Ceny sprzedaży różnią się od ofertowych

  Rynek mieszkaniowy odbija się od dna. Wzrasta liczba transakcji, a popyt się zwiększa. Czy oznacza to, że wzrastają również ceny? Niekoniecznie, wzrost cen ofertowych jest niewielki, liczony w skali roku na kilka procent. Firmy deweloperskie natomiast są mniej skłonne do obniżek cen. Stawki ofertowe i transakcyjne prawie zrównały się ze sobą, wynika z raportów rynkowych. Za to więcej do ugrania jest na rynku mieszkań używanych, gdzie można wytargować nawet ponad 10 proc. ceny.

  Teresa Michniak, Dział Analiz WGN
 • Niezwykle ciekawy rok

  Zbliżający się koniec roku sprzyja podsumowaniom. Przejrzeliśmy inwestycje mieszkaniowe, jakie rozpoczęto lub zapowiedziano w 2013 r., i wybraliśmy kilka najciekawszych

  Michał Wojtczuk
 • Czy w 2014 r. nowe mieszkania zaczną drożeć?

  Wśród szefów firm deweloperskich przeważa opinia, że tak - wynika z sondy serwisu Dompress.pl. Popyt na budowane przez nie mieszkania będzie rósł bowiem szybciej od podaży.

  Mawi
 • Mieszkania w 2013 r.: deweloperzy się pomylili, ceny spadły, a kredyty staniały
 • Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN uruchomiony

  Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN uruchomiony

  Zgodnie z zapowiedziami Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniu 20 grudnia 2013 roku uruchomiła Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości. Rejestr jest jednym z elementów systemu potwierdzania kwalifikacji pośredników i zarządców nieruchomości przez PFRN.

  Informacja prasowa
 • Dom także dla młodych

  Dom także dla młodych

  W ramach programu Mieszkanie dla Młodych, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 r., poza mieszkaniem, dopłatę będzie można uzyskać także do zakupu domu. Osoby zainteresowane zaś jego budową otrzymają ulgę.

  Michał Świech
 • Mieszkanie dla młodych w pięciu krokach

  Mieszkanie dla młodych w pięciu krokach

  Od początku przyszłego roku zacznie obowiązywać program Mieszkanie dla młodych, pozwalający uzyskać dopłatę do kupowanej nieruchomości. Co zrobić, aby otrzymać wsparcie?

  Michał Świech
 • MdM: Młodzi na peryferiach

  MdM: Młodzi na peryferiach

  W największych miastach limity cenowe Mieszkania dla Młodych mocno zawężają wybór lokali. Mieszkania kwalifikujące się do programu znajdziemy raczej na obrzeżach lub w mniej atrakcyjnych dzielnicach.

  Michał Świech
 • Jak podnieść zdolność kredytową?

  Jak podnieść zdolność kredytową?

  Co zrobić jeśli cena wybranego mieszkania jest o kilkadziesiąt tysięcy złotych wyższa od maksymalnej kwoty kredytu, który można zaciągnąć, a na horyzoncie nie widać podnoszącej zdolność kredytową podwyżki?

  Michał Świech
 • Dodatkowy kredytobiorca szansą na kredyt hipoteczny

  Osoby mające problem z uzyskaniem zdolności kredytowej nie są w sytuacji patowej. Jednym z możliwych rozwiązań jest dołączenie do kredytu dodatkowego kredytobiorcy.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Oferty kupna mieszkania - czego i za ile szukają klienci

  Z przeanalizowanych przykładowo ponad 300 ofert kupna, które zamieszczono w WGN wynika, że na zakup własnego mieszkania klienci są gotowi wydać maksymalnie 200 - 250 tys. zł i najczęściej szukają mieszkania na rynku wtórnym. Ponadto osoby te realistycznie oceniają sytuację i proponują ceny zbliżone do rynkowych. Za metr kwadratowy w e Wrocławiu zwykle są gotowe wydać 5000 - 6000 zł, w Wałbrzychu będzie to maksymalnie 3000 zł, a w Wielkopolsce wśród ofert przeważają te w przedziale 2300 -2400 zł od metra

  Justyna Ocimek, Dział Analiz WGN
 • Łódź 14-15 grudnia 2013 Seminarium Powszechnej Akademii Rynku Nieruchomości PTEiDRN

  Łódź 14-15 grudnia 2013 Seminarium Powszechnej Akademii Rynku Nieruchomości PTEiDRN

  Specjalna sesja odbywająca się w ramach obchodów 10-lecie Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. Sesja ma wyjątkowy charakter. Raport z Rynku Nieruchomości. Prezentacja analiz podstawowych problemów rynku nieruchomości na koniec 2013 roku i na przyszłość. Nowe rozwiązania sieciowe i informatyczne dla rynku nieruchomości. System kompetencyjny zawodów rynku nieruchomości po deregulacji.

  Informacja prasowa
 • Ceny mieszkań i domów na rynku pierwotnym w Warszawie i okolicach
 • Mieszkanie dla młodych

  Mieszkanie dla młodych

  W dniu 23 listopada 2013 r. weszła u w życie ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz.U. z 2013 r. poz. 1304), która reguluje dwa zagadnienia.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Dobrą działkę tanio kupię

  Ideał to niedroga, ale atrakcyjnie położona działka budowlana. Ponieważ jednak nie istnieje, warto zastanowić się nad rozwiązaniami alternatywnymi.

  Michał Świech
 • Ceny mieszkań i domów na rynku pierwotnym w Warszawie i okolicach
 • Wybierz Prezent dla Siebie!

  Wybierz Prezent dla Siebie!

  Przedstawiamy świąteczne oferty nowych inwestycji z różnych miast Polski. Zajrzyj pod choinkę i wybierz prezent dla siebie. Tylko Ty decydujesz, co się znajdzie pod Twoim świątecznym drzewkiem! Jeśli chcesz zobaczyć oferty ze swojego miasta, kliknij w odpowiedni obrazek.

  Domiporta.pl