Sprzedaż

 • Co robić, by sprostać wymaganiom podwyższonego wkładu własnego?

  Co robić, by sprostać wymaganiom podwyższonego wkładu własnego?

  Obowiązująca od stycznia rekomendacja S stawia wszystkich marzących o własnym mieszkaniu przed koniecznością uzbierania coraz wyższego wkładu własnego. Radzimy, jak oszczędzać, by móc pozwolić sobie na kredyt hipoteczny.

  Maciej Kazimierski, TotalMoney.pl
 • Okazje chodzą parami

  Okazje chodzą parami

  Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany - ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów ?Mieszkanie dla Młodych?. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem - poszukiwania najlepiej rozpocząć na 24. edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

  Informacja prasowa
 • Klienci sprawdzają wiarygodność pośredników w obrocie nieruchomościami

  Klienci sprawdzają wiarygodność pośredników w obrocie nieruchomościami

  Minął dopiero miesiąc od uruchomienia Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, a już do Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości wpływają zapytania od klientów, którzy w rejestrze szukają informacji o pośrednikach i zarządcach nieruchomości.

  Agnieszka Dąbrowska, dyrektor biura PFRN
 • Płacisz mniej za metr, a i tak mało chętnych

  Płacisz mniej za metr, a i tak mało chętnych

  Wszelkie dane statystyczne dokumentują, że zarabiamy coraz więcej. Z reguły większej różnicy w naszych portfelach nie widać, bo równolegle wszystko drożeje, to jednak inaczej jest w kwestii rynku mieszkaniowego. Tutaj ceny w przeciągu kilku ostatnich lat spadły, a w ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze stabilizacją. Wynika z tego, że obecnie z pensji możemy kupić więcej metrów kwadratowych. Oczywiście to tylko teoria, Polacy, nawet jeśli lubią żyć w wygodzie i na dużej przestrzeni, to kupują mieszkania mniejsze. Metr kwadratowy lokali powyżej 70 m kw. z reguły jest tańszy od średniej.

  Monika Prądzyńska / Działa Analiz WGN
 • Dom z MdM: Z dopłatą tylko szeregowiec lub bliźniak

  Dom z MdM: Z dopłatą tylko szeregowiec lub bliźniak

  W Warszawie domy, których zakup można częściowo sfinansować w ramach programu MdM, znajdują się jedynie na obrzeżach miasta. W Gdańsku lub Łodzi to jak szukanie igły w stogu siana

  Jolanta Korucu
 • Odkupienie przez fundusz inwestycyjny jednostek nabytych w drodze dziedziczenia

  Odkupienie przez fundusz inwestycyjny jednostek nabytych w drodze dziedziczenia

  Banki udzielające kredytów hipotecznych bardzo często wraz z kredytami sprzedają kredytobiorcom inne produkty, w szczególności związane z funduszami inwestycyjnymi. Bank w takim przypadku proponuje obniżenie oprocentowania kredytu pod warunkiem systematycznego zakupu jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym (tzw. programy ?niższa rata?). Rezygnacja natomiast z wpłacania pieniędzy do TFI powoduje automatycznie podwyższenie oprocentowania posiadanego kredytu. Nabycie jednostek uczestnictwa nie podlega opodatkowaniu. Opodatkowaniu podlega ich odpłatne zbycie.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Rynek deweloperski zakończył rok 2013 sukcesem

  Rynek deweloperski zakończył rok 2013 sukcesem

  Wedle przewidywań, informacja o możliwości wycofania kredytów w stu procentach finansujących zakup nieruchomości, podziałała na klientów mobilizująco. Analitycy wskazują, że w ostatnim czasie, zwłaszcza pod koniec 2013 roku, odnotowano wzmożone zainteresowanie zakupem mieszkań.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Rozliczenie wynajmu nieruchomości

  Rozliczenie wynajmu nieruchomości

  Masz mieszkanie, biuro lub inny lokal użytkowy do wynajęcia?Chcesz szybko znaleźć najemcę i dopełnić wszelkich formalności?My Ci w tym pomożemy!

  artykuł sponsorowany
 • Już 400 osób złożyło wnioski na MdM

  Według danych Banku Gospodarstwa Krajowego do chwili obecnej wnioski o dofinansowanie w ramach MDM złożyło już 400 osób. Do programu przystąpiły też kolejne banki. Chętni, by skorzystać z pomocy sporo się natrudzą żeby znaleźć mieszkania spełniające limity cen programu, zwłaszcza w Krakowie czy Wrocławiu. Dużo lepsza sytuacja jest pod tym względem w przypadku domów jednorodzinnych. Te - przeważnie mieszczą się w wymaganych widełkach cenowych. Problemem jest tu jednak mała powierzchnia - w ramach MDM dom może mieć maksymalnie do 100 mkw.

  Marcin Moneta, Analityk rynku WGN
 • Umiarkowane nastroje na rynku wtórnym

  Umiarkowane nastroje na rynku wtórnym

  Pośrednicy w obrocie nieruchomościami umiarkowanie oceniają zeszły rok, dopiero ostatnie miesiące 2013 roku przyniosły więcej transakcji na rynku wtórnym. Branża ma nadzieję, że nowy rok przyniesie stabilizację i większy ruch na rynku nieruchomości.

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości
 • Skanska Residential Development Poland - cele osiągnięte, czas na nowe wyzwania

  Skanska Residential Development Poland - cele osiągnięte, czas na nowe wyzwania

  Skanska Residential Development Poland osiągnęła wytyczone na 2013 rok cele sprzedażowe. Do nabywców trafiło 182 mieszkań w osiedlu Park Ostrobramska. Prawie 75 proc. oferty etapu A znalazło właścicieli jeszcze w trakcie realizacji projektu. Etap B to z kolei prawie 30 proc. sprzedanych mieszkań w zaledwie 5 miesięcy. Ten rok dla Skanska to kolejne inwestycje i poszerzenie oferty.

  informacja prasowa
 • Mieszkanie dla Młodych - można już składać wnioski o dofinansowanie

  Od 1 stycznia 2014 r. ruszył program Mieszkanie dla Młodych. Obecnie wnioski o taki kredyt można składać jedynie w dwóch bankach: PKO BP i Pekao SA. Od 3 lutego 2014 r. wnioski zacznie przyjmować Alior Bank Spółka Akcyjna, od 4 lutego 2014 r. - Getin Noble Bank Spółka Akcyjna, a od 10 lutego 2014 r. SGB-Bank Spółka Akcyjna. Od 31 marca 2014 r. wniosek o kredyt hipoteczny z w ramach programu MdM będzie można złożyć w Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna. Od 1 kwietnia 2014 r. kredytów preferencyjnych będzie udzielał także Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna.

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Home Broker najlepiej rozwijającą się firmą

  Home Broker najlepiej rozwijającą się firmą

  Spółka Home Broker Nieruchomości S.A. została wyróżniona jako najlepiej rozwijająca się firma w rankingu gospodarczym Ministerstwa Gospodarki i ? Rzeczpospolitej ? Dobra Firma 2013.

  informacja prasowa
 • Zbycie mieszkania po śmierci współmałżonka nie zawsze podlega opodatkowaniu

  Zbycie mieszkania po śmierci współmałżonka nie zawsze podlega opodatkowaniu

  WSA w Warszawie w dniu 18 grudnia 2013 r. wydając wyrok (III Sa/Wa 1177/13) kolejny raz potwierdził, że zbycie udziału w mieszkaniu po śmierci jednego z małżonków, między którymi istniała współwłasność majątkowa małżeńska nie podlega opodatkowaniu, jeśli nastąpi po upływie 5 lat, licząc od końca roku nabycia mieszkania, gdy nie nastąpiło ono w ramach działalności gospodarczej.

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Nabici we franka walczą o odszkodowania

  Nabici we franka walczą o odszkodowania

  Frank szwajcarski w momencie szczytu górki cenowej na rynku nieruchomości, czyli sześć, siedem lat temu postrzegany był przez kredytobiorców jako ratunek, dziś jest marą. Klienci banków, często niczego nie podejrzewając, za radą doradców kredytowych, zadłużali się masowo w szwajcarskiej walucie. Obecnie przygotowują pozew zbiorowy, w którym będą walczyć o spłatę kredytu po kursie franka z dnia, w którym go zaciągali. Będą chcieli znaleźć dowody, że zostali wprowadzeni w błąd i niedoinformowani o ryzyku kredytowym.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Inwestycja na wynajem: Kupić trzy kawalerki czy jeden apartament

  Inwestycja na wynajem: Kupić trzy kawalerki czy jeden apartament

  Zakup nieruchomości to dobra inwestycja, bardziej stabilna niż lokaty na rynku kapitałowym, zwłaszcza przy obecnym niskim poziomie ich oprocentowania. Teraz, kiedy ceny na rynku nieruchomości są najniższe od kilku lat, natomiast system zabezpieczeń emerytalnych jest na zakręcie i zmierza w niewiadomym kierunku, warto pomyśleć o stworzeniu sobie dodatkowego źródła dochodu na ?jesień życia? - w postaci mieszkania na wynajem.

  Małgorzata Battek, Analityk rynku WGN
 • Targi Nowy DOM Nowe Mieszkanie - 25 - 26 stycznia

  Targi Nowy DOM Nowe Mieszkanie - 25 - 26 stycznia

  Blisko 100 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych oraz agencji nieruchomości. Bez mała tysiąc mieszkań spełniających kryteria nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych oraz bankowe oferty finansowania zakupu mieszkania w programie MDM, badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do rozpatrzenia wniosku, ocena ryzyka zakupu mieszkania. Warsztaty, wykłady i prelekcje. Publiczna debata dotycząca nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych. A wszystko to już 25 i 26 stycznia na Stadionie Narodowym.

  Informacja prasowa
 • Mapa mieszkań MdM: Warszawa i okolice

  Mapa mieszkań MdM: Warszawa i okolice

  Gdzie szukać mieszkań, których metraże nie przekraczają 75 m kw., a cena za m kw. nie jest wyższa niż 5 865 zł w Warszawie lub 4 404 zł w gminach do niej przylegających? Podpowiadamy.

  Jolanta Korucu
 • Limity cen w programie MDM

  Limity cen w programie MDM

  Program Mieszkanie dla Młodych wywołuje spore obawy, nie tylko obserwatorów rynku, ale i klientów. Limity cen metra kwadratowego nieruchomości, do których państwo ma dopłacić, są na niektórych rynkach tak niskie w stosunku do stawek średnich, że niełatwo będzie znaleźć nieruchomość spełniającą wymogi.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Czy ceny mieszkań na rynku wtórnym stanieją w tym roku?

  Czy ceny mieszkań na rynku wtórnym stanieją w tym roku?

  To wielka niewiadoma, chociaż wiele na to wskazuje, ponieważ kredyty w tym roku będą trudniej dostępne a program Mieszkanie dla Młodych wesprze tylko kupno mieszkań z rynku pierwotnego.

  Iwona Hryniewicz, Dział Analiz WGN
 • Mieszkanie dla młodych: kupić, spłacić, wziąć dopłatę
 • Mieszkanie dla młodych: wszystkie wymagane dokumenty
 • MdM: na tym możesz się potknąć

  MdM: na tym możesz się potknąć

  Uzyskanie dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla młodych może być nie być łatwe. Oto sześć progów, na których potknięcie może utrudnić lub uniemożliwić otrzymanie dofinansowania.

  Michał Świech