Sprzedaż

 • Znajdź swoją inspirację podczas Targów Dom Mieszkanie Wnętrze

  Znajdź swoją inspirację podczas Targów Dom Mieszkanie Wnętrze

  Po zakończonych sukcesem targach we Wrocławiu, gdzie swoich inspiracji poszukiwało blisko 10 000 osób przyszedł czas na Trójmiasto. W dniach 5-6 kwietnia Ergo Arena zostanie zainspirowana przez naszych Wystawców, którzy przygotowali wiele wyjątkowych ofert dla mieszkańców Trójmiasta i okolic.

  informacja prasowa
 • Ostatnie przed wakacjami Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE 5 i 6 kwietnia, STADION NARODOWY

  Ostatnie przed wakacjami Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE 5 i 6 kwietnia, STADION NARODOWY

  Blisko 100 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych oraz agencji nieruchomości. Bez mała tysiąc mieszkań spełniających kryteria nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych oraz bankowe oferty finansowania zakupu mieszkania w programie Mdm, badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do jego rozpatrzenia, ocena ryzyka zakupu mieszkania. Najnowsze realizacje - prawie połowa mieszkań z targowej oferty ma być oddana do użytkowania jeszcze w tym roku. Atrakcyjne rabaty, niedostępne na co dzień w biurach sprzedaży - nawet do 10%, własne programy dopłat do rat kredytu czy nowe inwestycje oferujące rachunek powierniczy zgodny z wymogami ustawy. Warsztaty, wykłady i prelekcje , czyli Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.

  informacja prasowa 
 • Kiedy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z VAT

  Kiedy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z VAT

  W przypadku gdy firma będąca podatnikiem VAT zakupi kilka lat wcześniej nieruchomość na potrzeby działalności gospodarczej od osoby fizycznej i nie korzystała z odliczenia VAT od zakupu, jeżeli nieruchomość zostanie sprzedana w 2014 roku innemu przedsiębiorcy, również podatnikowi VAT, sprzedający może zastosować stawkę VAT zwolnioną.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego Ekspertax.pl
 • Kiedy koniec podwyżek cen na rynku gruntów rolnych?

  Kiedy koniec podwyżek cen na rynku gruntów rolnych?

  W dużych miastach ziemia rolna jest poszukiwanym towarem. Nieruchomości te cieszą się ze strony inwestorów dużym zainteresowaniem już od kilku lat. Gigantyczne stawki uzyskują zwłaszcza te, które są położone w granicach dużych miast, lub tuż za nimi i oferują możliwości przekształcenia i rozpoczęcia budowy. Taki stan czyli zwiększony popyt na ziemię rolną obserwujemy praktycznie od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ceny od tego momentu wzrosły o ponad 200 procent. Mimo, że trend wzrostowy wciąż się utrzymuje, to w zeszłym roku jego skala była już mniejsza niż w roku poprzednim. Czyżbyśmy zbliżali się do pęknięcia bańki cenowej na tym rynku?

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Rozpiętość cen za mieszkania w małych i dużych miastach Polski

  Rozpiętość cen za mieszkania w małych i dużych miastach Polski

  Rekordy cenowe nieruchomości biją stolice województw. Rozpiętość między stawkami w małych miastach, a tymi na największych rynkach może sięgnąć nawet 200 procent. Najtańsze mieszkania znajdują się we wschodniej części Polski, na Mazurach i w województwie lubuskim. Najdroższe oczywiście w Warszawie i Krakowie.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Zanim wybierzesz pośrednika, spotkaj się i porozmawiaj

  Zanim wybierzesz pośrednika, spotkaj się i porozmawiaj

  28 marca w całej Polsce odbywać się będą drzwi otwarte w biurach nieruchomości*. Dlaczego warto skorzystać z okazji i porozmawiać z pośrednikiem o sprzedaży lub kupnie mieszkania? - odpowiada Leszek A. Hardek z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz Maciej Górka, analityk rynku nieruchomości z domiporta.pl

  Redakcja Domiporta.pl
 • Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Poznaniu

  Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Poznaniu

  Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany - ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów ?Mieszkanie dla Młodych?. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem - poszukiwania najlepiej rozpocząć pierwszej w tym sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

  Informacja prasowa
 • Zamieszkaj w Warszawie

  Zamieszkaj w Warszawie

  Jak będzie wyglądała Warszawa w przyszłości? Jak rozwijają się poszczególne dzielnice i jaką rolę w tej zmianie odgrywają deweloperzy? 21-23 marca na STADIONIE LEGII-PEPSI ARENA próbę odpowiedzi na te i inne pytania podejmą organizatorzy WARSAW DAYS "(Za)mieszkam w Warszawie"- pierwszego takiego wydarzenia na rynku mazowieckim, które połączy wystawę najlepszych mieszkań, dzielnic i designu z szeroką debatą o przyszłości miasta.

  Aleksandra Łogusz
 • Mieszkaniowy naj.pl

  Mieszkaniowy naj.pl

  Mieszkanie w najdłuższym budynku w Polsce kosztuje około 200 tys. zł. W najwyższym - dziesięć razy tyle. Oto polskie, mieszkaniowe naj.

  Michał Świech
 • Osiedle Willa ToTu oddane do użytkowania

  Osiedle Willa ToTu oddane do użytkowania

  Inkom S.A., firma deweloperska działająca na wrocławskim rynku nieruchomości, oddała do użytkowania wybudowane na zachodnich obrzeżach miasta osiedle Willa ToTu. Atrakcyjna lokalizacja oraz charakter lokali sprawiły, że nabywców znalazły już wszystkie 54 mieszkania.

  Informacja prasowa
 • Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Krakowie

  Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Krakowie

  Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany - ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów ?Mieszkanie dla Młodych?. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem - poszukiwania najlepiej rozpocząć na Targach Mieszkań i Domów nowyadres.pl

  informacja prasowa
 • MDM na razie bardziej popularny od Rodziny na Swoim

  MDM na razie bardziej popularny od Rodziny na Swoim

  Nowy program państwowej pomocy na zakup mieszkania, czyli Mieszkania dla Młodych (MdM), wystartował. W chwili obecnej o kredyt w ramach MdM można ubiegać się już w 7 bankach. Umowy z BGK w tej sprawie podpisały PKO BP, Pekao, Alior Bank, BOŚ, BPS, Getin Noble Bank i SGB.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Osiedle Książenice - Najlepsza Inwestycja Prorodzinna 2013 r.
 • Ostatnie mieszkania etapu A Parku Ostrobramska na Dniu Otwartym

  Ostatnie mieszkania etapu A Parku Ostrobramska na Dniu Otwartym

  W Dzień Kobiet, w sobotę 8 marca, Skanska Residential Development Poland zaprasza na pierwszy w tym roku Dzień Otwarty Parku Ostrobramska - inwestycji mieszkaniowej, która powstaje na warszawskiej Pradze Południe. Z tej okazji dla klientów przygotowano wyjątkową prezentację i specjalną ofertę.

  informacja prasowa
 • Kataster nieruchomości. O jakie zmiany można wnioskować?

  Kataster nieruchomości. O jakie zmiany można wnioskować?

  Właściciel nieruchomości może zażądać od organów prowadzących ewidencję gruntów i budynków jedynie wprowadzenia udokumentowanych nowopowstałych zmian. Nie może natomiast wnosić o weryfikację danych już istniejących w ewidencji gruntów i budynków, nawet jeśli są to dane wynikające z dokumentów archiwalnych, np. żądać przywrócenia w ewidencji granicy działki według stanu uwidocznionego we wcześniejszej dokumentacji geodezyjnej. Takich zmian dokonuje organ (starosta) jedynie w postępowaniu wszczętym z urzędu. Takie stanowisko potwierdza w wyroku z 23 stycznia 2014 r. WSA w Białymstoku (sygn. akt II SA/Bk 812/13).

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zderegulowanego rynku zawodów nieruchomościowych

  Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zderegulowanego rynku zawodów nieruchomościowych

  Wraz z deregulacją od 1 stycznia br. pojawiło się szereg wątpliwości związanych z profesjonalną obsługą rynku nieruchomości w zakresie zawodu zarządcy nieruchomości oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami. Grono osób posiadających licencję martwi się o konkurencję, która teoretycznie powinna przyczynić się i wymusić zwiększenie jakości wykonywanych usług, tymczasem niestety przy braku odpowiednich kwalifikacji zawodowych nowych osób trudno się spodziewać pozytywnych efektów ich pracy oraz zadowolenia ze strony samych klientów.

  Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami
 • Jak kupić mieszkanie z MdM i nie żałować?

  Jak kupić mieszkanie z MdM i nie żałować?

  W pierwszych dwóch miesiącach programu Mieszkanie dla Młodych średnia wartość dotacji wyniosła 22 tys. zł - wynika z danych Banku Gospodarstwa Krajowego. Taka kwota może uśpić czujność przy zakupie mieszkania, zwłaszcza że wybór lokali w wielu miastach jest ograniczony. O czym należy pamiętać?

  Jolanta Korucu
 • Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl we Wrocławiu

  Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl we Wrocławiu

  Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany - ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów ?Mieszkanie dla Młodych?. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem - poszukiwania najlepiej rozpocząć na 13. edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

  informacja prasowa
 • Budynki po fabrykach - ile trzeba za nie zapłacić

  Budynki po fabrykach - ile trzeba za nie zapłacić

  Na celowniku inwestorów znów jest rynek terenów pod aktywizację gospodarczą. Dużą popularnością cieszą się grunty z przeznaczeniem na duży handel, czy magazyny, ale również w związku z ogólną poprawą kondycji gospodarczej, powraca zainteresowanie obszarami przemysłowymi. Warto w tej sytuacji przyjrzeć się też ofertom sprzedaży nie tylko ziemi, ale i budynków po fabrykach i zakładach przemysłowych.

  Justyna Ocimek / Dział Analiz WGN
 • Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Trójmieście

  Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Trójmieście

  Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany - ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów ?Mieszkanie dla Młodych?. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem - poszukiwania najlepiej rozpocząć pierwszej w tym sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

  Informacja prasowa
 • Rosną nowe magazyny

  Rosną nowe magazyny

  Wszystko wskazuje na to, że rok 2014 będzie również udany jak rok ubiegły na rynku magazynów i centrów logistycznych. Najwięksi inwestorzy oświadczają rozpoczynanie nowych budów, a Polska staje się wiodącą lokalizacją obiektów tego typu w Europie Środkowej.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Home Broker wynajmie mieszkania studentom z zagranicy

  Home Broker wynajmie mieszkania studentom z zagranicy

  Home Broker kolejny rok z rzędu będzie pośredniczył w wynajmie mieszkań dla studentów przyjeżdżających do Polski na wymianę, w ramach europejskiego programu Erasmus. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Erasmus Student Network, doradcy Home Broker przygotują ofertę mieszkań we wszystkich ośrodkach akademickich, w których znajdują się sekcje ESN Polska.

  informacja prasowa
 • Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie - 1 i 2 marca