Sprzedaż

 • Okno na ekologiczne budownictwo

  Okno na ekologiczne budownictwo

  Współczesna zrównoważona architektura stawia nie tylko na energooszczędność, lecz również stosowanie materiałów przyjaznych dla zdrowia i ekologicznych. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które podnoszą standard energetyczny budynku, a przy tym umożliwiają recykling, pozostając w zgodzie z naturą.

  informacja prasowa
 • Rośnie liczba osiedli w budowie

  Rośnie liczba osiedli w budowie

  O prawie 50 proc. wzrosła liczba mieszkań w budowie w I kwartale 2014 r. względem analogicznego okresu 2013 r.

  Michał Świech
 • MdM: wciąż dużo pieniędzy do wykorzystania

  MdM: wciąż dużo pieniędzy do wykorzystania

  Z ostatnich danych Banku Gospodarstwa Krajowego wynika, do wykorzystania w ramach Mieszkania dla młodych zostało jeszcze 82 proc. budżetu przewidzianego na bieżący rok.

  Michał Świech
 • Znajdź swoją inspirację podczas Targów Dom Mieszkanie Wnętrze w Łodzi

  Znajdź swoją inspirację podczas Targów Dom Mieszkanie Wnętrze w Łodzi

  Planujesz zakup mieszkania? Chcesz wybudować dom? Pragniesz na nowo zaaranżować swoje wnętrza? A może chcesz skorzystać z rządowych dopłat w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych"? Odwiedź EXPO Łódź, gdzie liczni wystawcy pomogą Ci podjąć trafną decyzję. W dniach 17 i 18 maja EXPO Łódź zostanie zainspirowane przez naszych Wystawców, którzy przygotowali mnóstwo wyjątkowych ofert dla mieszkańców Łodzi i okolic.

  Informacja prasowa
 • Osiedle Wiszące Ogrody z własnym przystankiem Kolei Metropolitalnej

  Osiedle Wiszące Ogrody z własnym przystankiem Kolei Metropolitalnej

  Przyszły rok w Trójmieście będzie rokiem znaczącej rewolucji komunikacyjnej. W 2015 roku ukończona zostanie budowa trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, dzięki której inwestycje zlokalizowane bezpośrednio w zasięgu jej przystanków zyskają na wartości, poprzez znaczne udogodnienie komunikacyjne.

  informacja prasowa
 • Walka deweloperów na promocje nie słabnie

  Walka deweloperów na promocje nie słabnie

  Tradycyjnie wiosenna pora roku to okres, kiedy firmy deweloperskie zaczynają po, zazwyczaj słabszym początku roku, walczyć o klientów. W obecnym sezonie konkurencja jest silniejsza, ponieważ wystartował nowy program pomocy państwa przy zakupie mieszkania, czyli MDM, który z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak próbują kusić klientów deweloperzy?

  Justyna Ocimek / Dział Analiz WGN
 • Kiedy koniec podwyżek cen na rynku gruntów rolnych

  Kiedy koniec podwyżek cen na rynku gruntów rolnych

  W dużych miastach ziemia rolna jest poszukiwanym towarem. Nieruchomości te cieszą się ze strony inwestorów dużym zainteresowaniem już od kilku lat. Gigantyczne stawki uzyskują zwłaszcza te, które są położone w granicach dużych miast, lub tuż za nimi i oferują możliwości przekształcenia i rozpoczęcia budowy. Taki stan czyli zwiększony popyt na ziemię rolną obserwujemy praktycznie od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ceny od tego momentu wzrosły o ponad 200 procent. Mimo, że trend wzrostowy wciąż się utrzymuje, to w zeszłym roku jego skala była już mniejsza niż w roku poprzednim. Czyżbyśmy zbliżali się do pęknięcia bańki cenowej na tym rynku?

  Marcin Moneta / Dział Analiz WGN
 • Znajdź swoją inspirację podczas Targów Dom Mieszkanie Wnętrze w Krakowie

  Znajdź swoją inspirację podczas Targów Dom Mieszkanie Wnętrze w Krakowie

  W dniach 17 i 18 maja EXPO Kraków zostanie zainspirowane przez naszych Wystawców, którzy przygotowali mnóstwo wyjątkowych ofert dla mieszkańców Krakowa i okolic. Planujesz zakup mieszkania? Chcesz wybudować dom? Pragniesz na nowo zaaranżować swoje wnętrza? A może chcesz skorzystać z rządowych dopłat w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych"? Odwiedź nowe miejsce na mapie krakowskich imprez targowych - EXPO Kraków - gdzie liczni wystawcy pomogą Ci podjąć trafną decyzję.

  informacja prasowa
 • Marne szanse MdM poza dużymi miastami

  Marne szanse MdM poza dużymi miastami

  Mimo, że limity cen w programie MDM zostały podwyższone, to do zadowolenia potencjalnych klientów jeszcze daleko. W niektórych lokalizacjach tj. Kraków, Wrocław, Warszawa, maksymalne ceny mieszkań z dopłatą są nadal dużo niższe od średnich cenowych. Jednak prawdziwy powód do narzekań mają te osoby, które chciałyby nabyć ?własne M? z dopłatą państwa, w małej miejscowości. Tutaj wybór jest bardzo ograniczony. O ile jeszcze w gminach, które sąsiadują z metropoliami, można znaleźć tego typu mieszkania, o tyle w pozostałych rejonach województw oferta jest śladowa.

  Justyna Ocimek, Dział Analiz WGN
 • Rynek apartamentów w Polsce

  Rynek apartamentów w Polsce

  Wśród ofert z rynku pierwotnego zamieszczanych w WGN mamy coraz więcej apartamentów. Deweloperzy ponownie stawiają na nieruchomości z segmentu Premium. Od przeciętnych mieszkań są one średnio o 4 - 5 tysięcy złotych droższe. Wciąż jednak problemem z rynkiem mieszkań ?z wyższej półki? jest u nas często duża dowolność w określaniu czy dana nieruchomość zalicza się do tej grupy, czy też nie.

  Marcin Moneta, Analityk WGN
 • MdM - nie tylko mieszkania

  MdM - nie tylko mieszkania

  Program Mieszkanie Dla Młodych to rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych. Jest on kontynuacją programu Rodzina na Swoim, tym razem jednak propozycja kierowana jest do osób poniżej 35 roku życia decydujących się na zakup pierwszego własnego lokum.

  artykuł sponsorowany
 • Ceny mieszkań używanych nadal najniższe od wielu lat

  Ceny mieszkań używanych nadal najniższe od wielu lat

  Po serii obniżek rynek wtórny mieszkań, znajduje się aktualnie w fazie stabilizacji, co oznacza, że wciąż są to korzystne warunki by kupić nieruchomość. Według niektórych wyliczeń nadal znajdują się one na poziomie cen, jakie obowiązywały w okresie sprzed boomu na rynku mieszkaniowym, czyli w 2006 roku.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Czy Stare Miasto w Warszawie to dobry wybór?

  Czy Stare Miasto w Warszawie to dobry wybór?

  Warszawska Starówka jest obowiązkowym punktem dla turystów odwiedzających stolicę naszego kraju. Jednak wśród warszawiaków nie jest aż tak popularna. Nie wszyscy doceniają jej uroki i stosunkowo mało z nich korzystają. Podobnie jeżeli chodzi o rynek nieruchomości.

  Loco Nieruchomości 
 • Grunty rolne na celowników inwestorów

  Grunty rolne na celowników inwestorów

  Ziemia rolna to ciągle ?towar?, na który jest bardzo wysokie zapotrzebowanie. Nie chodzi jednak o zainteresowanie rolnictwem. Grunty rolne są na celowniku inwestorów, którzy albo poszukują ziemi do przekształcenia, by na niej budować, albo liczą, że na kupnie gruntu zarobią, sprzedając go z zyskiem. A wszystko dlatego, że w 2016 roku obrót ziemi w naszym kraju ma być uwolniony dla obywateli UE. Inwestorzy spodziewają się, że ceny wzrosną. Na razie - średnio hektar kosztuje około 21 tysięcy złotych, przy czym stawki w granicach miast są zupełnie inne

  Monika Prądzyńska Analityk WGN
 • Wrocławski Adres - Giełda Deweloperów

  Wrocławski Adres - Giełda Deweloperów

  Szanowni Państwo, w odpowiedzi na duże zainteresowanie stałej prezentacji najważniejszych wrocławskich inwestycji deweloperskich z przyjemnością informujemy o wznowieniu działalności Giełdy Wrocławski Adres. Na liczne prośby Deweloperów oraz klientów, którzy uczestniczyli do tej pory w sześciu jej edycjach, będziemy kontynuować nasze zamierzenie pod zmodyfikowaną nazwą - Giełda Deweloperów Wrocławski Adres.

  Organizatorzy Giełdy Deweloperów WROCŁAWSKI ADRES
 • Jakie są przyczyny wzrostu marż w bankach?

  Jakie są przyczyny wzrostu marż w bankach?

  Wieści z rynku kredytowego nie są dobre. Teoretycznie na skutek zmian w bankowej rekomendacji S i obowiązkiem posiadania wkładu własnego przy zaciąganiu zobowiązania, kredyty powinny być tańsze. Niestety jest odwrotnie, marże banków od początku roku idą w górę.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Gdzie szukać mieszkań dla młodych? Nie tylko Białołęka [MAPA]

  Gdzie szukać mieszkań dla młodych? Nie tylko Białołęka [MAPA]

  Dzięki podniesionym od początku kwietnia limitom ceny, mieszkań, na które można dostać dopłatę z rządowego programu ?Mieszkanie dla młodych?, nie trzeba szukać już tylko na Białołęce. Warszawscy deweloperzy mają ok. 1,3 tys. mieszkań, które spełniają warunki programu

  Michał Wojtczuk
 • Nieruchomości komercyjne w Polsce na celowniku inwestorów

  Nieruchomości komercyjne w Polsce na celowniku inwestorów

  Polski rynek nieruchomości komercyjnych jest coraz lepiej oceniany przez kapitał zagraniczny. Ostatni raport BNP Paribas Real Estate pokazuje, że największy lokalny rynek w Polsce, czyli Warszawa, pod względem wartości inwestycji ma wynik zbliżony do Barcelony i przewyższa miasta takie jak Rzym, Madryt, Brukselę czy Luksemburg.

  Iwona Hryniewicz, Dział Analiz WGN
 • Kamienice hitami inwestycyjnymi

  Kamienice hitami inwestycyjnymi

  W największych miastach Polski od kilku lat obserwujemy rozwijający się rynek kamienic. Budynki z okresu przedwojennego, a nawet z XIX wieku, które całkiem jeszcze niedawno popadały w ruinę, dzisiaj gruntownie odnowione, zachwycając swoja elewacją, stają się obiektami prestiżowymi, świetnie nadającymi się na hotel, siedziby firm czy biura. Jednak kamienica w takim stanie to wydatek dla zasobnych inwestorów. Najdroższe mogą kosztować nawet 15 mln zł.

  Małgorzata Bartek, Analityk WGN
 • Dni Otwarte w Lawendowych Ogrodach

  Dni Otwarte w Lawendowych Ogrodach

  Eleganckie, zamknięte osiedle dwupiętrowych domów, położonych na Starym Wilanowie zaprasza na Dni Otwarte w najbliższy weekend.

  informacja prasowa
 • Jak najlepiej zaoszczędzisz na wkład własny?

  Jak najlepiej zaoszczędzisz na wkład własny?

  Od początku roku każda osoba chcąca wziąć kredyt hipoteczny musi "legitymować się" wkładem własnym w wysokości co najmniej 5% kosztów inwestycji. Wydaje się, że nie jest to dużo, ale jeśli odniesiemy tę wartość do ceny kupowanego mieszkania, to może okazać się, że potrzebujemy całkiem konkretnej kwoty. Dla przykładu - jeśli kupujemy mieszkanie kosztujące np. 450 000 zł to przed bankiem musimy wykazać się 22 500 zł. Umówmy się, że nie jest to suma, jaką większość z nas trzyma w szufladzie Jak zatem zdobyć taką kwotę?

  Maciej Kazimierski, TotalMoney.pl