Najnowsze artykuły

 • Aranżacja wnętrz - porady dla początkujących

  Aranżacja wnętrz - porady dla początkujących

  Urządzanie własnego domu czy mieszkania to marzenie dla wielu osób. Warto jednak poznać kilka wskazówek, by jak najlepiej wykorzystać zastaną przestrzeń i sprawić, że będzie ona nie tylko spójna z naszą osobowością, estetyczna, ale też praktyczna i funkcjonalna.

  redakcja
 • Efektywność termomodernizacji mniejsza niż zakładano

  Efektywność termomodernizacji mniejsza niż zakładano

  Dzięki termomodernizacji 354 budynków w 19 spółdzielniach zaoszczędzono 1.968,9 tys. zł - to zaledwie 30% zakładanych szacunków - podał NIK. Winę za ten stan rzeczy ponosi niewłaściwie przeprowadzony audyt, rosnące ceny ogrzewania oraz złe nawyki mieszkańców - tłumaczą eksperci serwisu Domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Skuteczne osłony na okna, chroniące przed upałami

  Skuteczne osłony na okna, chroniące przed upałami

  Aby podczas upalnych dni latem wnętrze domu bądź mieszkania nie nagrzewało się nadmiernie, należy zasłaniać okna. Najbardziej efektywne są odpowiednio dobrane osłony zewnętrze, czyli rolety, żaluzje i markizy. Eksperci serwisu domiporta.pl sprawdzili rozwiązania dostępne na rynku i koszty ich zakupu.

  Beata Zielińska
 • Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni - 5 sprawdzonych sposobów

  Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni - 5 sprawdzonych sposobów

  W ostatnich latach w Polsce odnotowuje się coraz wyższe temperatury - zwłaszcza w sezonie letnim. Z tego powodu coraz częściej zadajemy sobie pytanie jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni lub przynajmniej jeden z pokoi. Wiele metod na ochłodzenie pomieszczenia możemy podpatrzeć od naszych południowych sąsiadów. Inni wolą z kolei postawić na nowe technologie. Jaka metoda na schłodzenie pomieszczenia będzie najskuteczniejsza?

  redakcja
 • Klimatyzacja nie tak droga, jak myślisz

  Klimatyzacja nie tak droga, jak myślisz

  Jeszcze do niedawna montaż klimatyzacji we własnym domu czy mieszkaniu wydawał się zbędnym luksusem. Coraz bardziej dotkliwe upały sprawiają, że coraz więcej z nas zastawia się nad takim rozwiązaniem. Jak sprawdzili eksperci serwisu domiporta.pl, założenie klimatyzacji w mieszkaniu o powierzchni 60 m2 może kosztować ok. 8 tys. zł.

  Beata Zielińska
 • Umowa rezerwacyjna mieszkania - kiedy ją podpisać i co powinna zawierać?

  Umowa rezerwacyjna mieszkania - kiedy ją podpisać i co powinna zawierać?

  Zawarcie umowy rezerwacyjnej jest częstą formą wstępnej gwarancji, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo atrakcyjnej nieruchomości na rynku. Poza tym, jest zwykle pisemnym potwierdzeniem chęci zakupu lokalu, to dzięki niej można określić także terminy ewentualnych zobowiązań obu stron. Jak sporządzić umowę rezerwacyjną?

  redakcja
 • Mieszkanie "pod klucz" - radzimy, jak sprawnie zaprojektować i wykończyć wnętrze
 • Kolejne etapy Domów przy Willowej Novisa Development już w sprzedaży

  Kolejne etapy Domów przy Willowej Novisa Development już w sprzedaży

  Falenty Nowe, urokliwa osada w gminie Raszyn. Spokojna, zielona okolica doskonale skomunikowana z Warszawą. W marcu br. Novisa Development rozpoczęła tu budowę kameralnego osiedla Domów przy Willowej. Obecnie firma wprowadza do sprzedaży kolejne dwa etapy inwestycji.

  redakcja
 • Klimatyzacja do mieszkania - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Klimatyzacja do mieszkania - na co zwrócić uwagę przy zakupie?


  W ostatnich czasach w sezonie letnim musimy mierzyć się z męczącymi upałami. Z tego powodu coraz częściej myślimy o zakupie domowej klimatyzacji. Mimo sporych kosztów jest to jedyny pewny sposób na niemal natychmiastowe obniżenie temperatury w mieszkaniu.
  Klimatyzacja kojarzy nam się przede wszystkim z chłodzeniem, jednak coraz więcej nowych modeli ma dodatkową funkcję grzania lub regulowania wilgotności powietrza. Przed zakupami klient musi zdecydować przede wszystkim jaki rodzaj klimatyzatora jest mu najbardziej potrzebny. Jakie są typy klimatyzatorów?

  redakcja
 • Kredyty hipoteczne - jakie warunki trzeba spełnić w 2019 roku, by otrzymać kredyt na mieszkanie?
 • Wspólnota mieszkaniowa - wszystko, co musisz wiedzieć o członkostwie, zarządzie i sposobach jego kontroli

  Wspólnota mieszkaniowa - wszystko, co musisz wiedzieć o członkostwie, zarządzie i sposobach jego kontroli

  Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Jak powołać i odwołać zarząd wspólnoty? Czym różni się wspólnota mieszkaniowa od spółdzielni?
  Kupując własne mieszkanie warto sprawdzić, czy automatycznie nie staniemy się członkami wspólnoty mieszkaniowej. Zależy to przede wszystkim od stanu prawnego budynku, w którym znajduje się wykupiona przez nas nieruchomość. Na jakich zasadach działa wspólnota mieszkaniowa i jakich korzyści mogą spodziewać się jej członkowie?

  redakcja
 • Wyszukiwarka nieruchomości Domiporta.pl na Gazeta.pl

  Wyszukiwarka nieruchomości Domiporta.pl na Gazeta.pl

  Na głównej stronie portalu Gazeta.pl wyeksponowana została wyszukiwarka nieruchomości przygotowana przez zespół Domiporta.pl. Dzięki tej współpracy oferty zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym mogą być widoczne dla szerszego grona użytkowników.

  redakcja
 • W Domiporcie zarezerwujesz nieruchomość jak wakacje w Airbnb

  W Domiporcie zarezerwujesz nieruchomość jak wakacje w Airbnb

  Proces poszukiwania mieszkania nigdy nie był w Polsce tak prosty. Korzystając z innowacyjnego narzędzia "Rezerwacji Online", można zarezerwować wybraną nieruchomość jednym kliknięciem, jak wakacje w Airbnb. Nowa usługa Domiporty to wybawienie dla pośredników nieruchomości, przeciążonych obsługą niezdecydowanych klientów.

  redakcja
 • Aparthotele w paśmie górskim - tutaj sezon trwa cały rok

  Aparthotele w paśmie górskim - tutaj sezon trwa cały rok

  Turystyka w górach ma tę przewagę nad innymi obszarami, że nie jest zależna od sezonu, tak jak np. obszary morskie. W zimie przyciągnie turystów marzących o białym szaleństwie, w miesiącach letnich będzie idealną odskocznią od zatłoczonych plaż. Dodajmy do tego ekskluzywne wyposażenie i mamy przepis na korzystną inwestycje w nieruchomości!

  redakcja
 • Nadmorskie nieruchomości - marzenie o apartamencie nad morzem

  Nadmorskie nieruchomości - marzenie o apartamencie nad morzem

  Morze Bałtyckie ma unikalny charakter, który przyciąga turystów z całej Polski i zagranicy. Niezwykle magnetyczne, piaszczyste plaże i jedyna w swoim rodzaju morska bryza sprawiają, że nad Bałtyk przybywają rzesze turystów. A gdyby tak można było zamieszkać parę kroków od piaszczystej plaży? Okazuje się, że jest to możliwe!

  redakcja
 • Nadmorska inwestycja w condohotele - ważna jest lokalizacja

  Nadmorska inwestycja w condohotele - ważna jest lokalizacja

  W minione wakacje z noclegu nad polskim morzem skorzystało 1,7 mln turystów, a więc co piąta osoba korzystająca z obiektów turystycznych w kraju. Zainteresowanie turystów wypoczynkiem nad Bałtykiem rośnie, co tworzy idealne warunki dla inwestycji pod wynajem.

  redakcja
 • Ceny nieruchomości szybują - gdzie ta korekta?

  Ceny nieruchomości szybują - gdzie ta korekta?

  Pierwszy kwartał 2019 roku przyniósł podwyżki cen mieszkań średnio o 11% licząc rok do roku, co oznacza utrzymanie silnego, dwucyfrowego tempa wzrostu. Zapowiadane schłodzenie koniunktury gospodarczej, połączone z pogorszeniem warunków przyznawania kredytów mieszkaniowych może nieco osłabić ten trend w kolejnych miesiącach, ale trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynku nieruchomości - oceniają eksperci domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Mieszkanie blisko zieleni? Najlepiej szukać w Poznaniu i Łodzi

  Mieszkanie blisko zieleni? Najlepiej szukać w Poznaniu i Łodzi

  Wśród największych miast Polski, metropolią posiadającą najwięcej zieleni jest... Poznań! Tereny zielone zajmują w tym mieście 20% całej powierzchni. Polacy są skłoni zapłacić więcej za mieszkanie bądź dom, jeżeli znajduje się on w sąsiedztwie zieleni - informują eksperci serwisu Domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Duży i mały remont mieszkania krok po kroku

  Duży i mały remont mieszkania krok po kroku

  Na pytanie od czego zacząć remont mieszkania większość z nas udzieli poprawnej odpowiedzi - od określania zakresu prac oraz oszacowania ich kosztów. Inne wydatki czekają nas bowiem jeśli tylko chcemy odświeżyć ściany lub nieco przearanżaować wnętrze, a inne jeśli planujemy generalny remont mieszkania. Dlatego tak ważne jest dokładne ustalenie co chcemy zrobić i ile pieniędzy jesteśmy na to w stanie przeznaczyć, zauważają eksperci serwisu domiporta.pl

  Beata Zielińska
 • Przekształcenie działki rolnej na budowlaną - ile, kosztuje odrolnienie działki

  Przekształcenie działki rolnej na budowlaną - ile, kosztuje odrolnienie działki

  Od 87 tys. zł do nawet 437 tys. zł może kosztować wyłączenie jednego hektara gruntu z produkcji rolnej. Mimo to, ustawowe powiększenie dopuszczalnej powierzchni działki, którą może nabyć osoba niebędąca rolnikiem na gruncie rolnym do jednego hektara (wcześniej 0,3 ha) może sprawić, że pojawi się więcej chętnych, aby przejść skomplikowaną procedurę przekształcenia działki rolnej w budowlaną - informują eksperci serwisu domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Podatek od wynajmu mieszkania 2019

  Podatek od wynajmu mieszkania 2019

  Na wynajmie mieszkania w największych miastach nadal można zarobić około 5% rocznie, ale żeby zmaksymalizować rentowność należy się zastanowić nad trybem rozliczeń z fiskusem. Od wyboru sposobu rozliczenia (ryczałt od wynajmu bądź zasady ogólne, gdzie podatek jest naliczany od osiągniętego dochodu) może zależeć przyszły zysk inwestora - informuje serwis Domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Fakty i mity na temat montażu desek warstwowych

  Fakty i mity na temat montażu desek warstwowych

  Drewniana podłoga kojarzy się z trwałością, solidnością i ponadczasową elegancją. Nie musi to być jednak lity parkiet czy deska. Materiały te z powodzeniem zastąpiły deski warstwowe. Jak dobrze je ułożyć, aby uzyskać oczekiwany efekt, a jednocześnie wykorzystać te ich cechy, które w tradycyjnych rozwiązaniach były niedostępne? Eksperci serwisu domiporta.pl przedstawiają fakty i mity na temat montażu podłogi z desek warstwowych.

  Beata Zielińska
 • Rozpoczyna się przepisowy maraton - najważniejsze zmiany w prawie budowlanym

  Rozpoczyna się przepisowy maraton - najważniejsze zmiany w prawie budowlanym

  W zbliżających się latach prawo budowlane w Polsce bardzo się zmieni. Nowelizacja przepisów ma między innymi zmniejszyć o połowę liczbę dostarczanych przez inwestorów dokumentów. Zmiany będą dotyczyć głównie ustawy o Prawie Budowlanym, programu Czyste Powietrze oraz warunków technicznych narzuconych przez UE - podpowiadają eksperci serwisu Domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski